18 Poslanců předložilo nevhodný návrh ústavního zákona. Jde na ruku nadnárodním společnostem. Zisky z vody mají téct dál do ciziny a lidé mají být povinni vše financovat

Od několika poslanců na přelomu května 2020 dorazily podivné informace. Lobbisti lživě poslancům tvrdili, že návrh ústavního zákona k vodě vypracovaný Ministerstvem zemědělství, vrací vše kolem vody do rukou měst a státu. Ubezpečovali je, že zabraňuje dalším pokoutným privatizacím vodáren a zajišťuje vrácení vlivu státu na strategické vodárenské odvětví.

To je samozřejmě lež!

Proto zakladatel NFPOV R. Novotný zpracoval v červnu 2020 rozbor návrhu ústavního zákona a ten 12.6.2020 předal fyzicky každému poslanci a senátorovi na podatelně sněmovny a senátu. Nedostali ho jen tři politici, u kterých k jejich předchozímu jednání kolem vodáren prokázalo, že je to zbytečné – p. Faltýnek, p. Tureček a p. Vosecký.

Dne 17.9.2020 osmnáct poslanců přesto rozeslalo poslancům ve sněmovně návrh ústavního zákona, který připravilo ministerstvo zemědělství. ZDE

Návrh ústavního zákona předložili poslanci ANO, ČSSD, KSČM a SPD
kdo to navrhuje

11.11.2020 přišel od jednoho politika e-mail s odkazem – PS ČR a tímto komentářem:

Dobrý den pane inženýre,

pro Vaši informaci: MZe vypustilo ten ústavní zákon jako poslanecký návrh. Pro schválení potřebují 3/5 všech poslanců. Budeme podávat pozměňovací návrh.

Děkuji a jsem s pozdravem…

listopadu 2020 byl tento nevýhodný návrh projednán v prvním čtení v poslanecké sněmovně.

Proto se zakladatel NFPOV 30.12.2020 znovu veřejně obrátil na poslance, kteří návrh předložili. Ještě jednou jim doložil chyby v navrženém zákoně a jeho nevýhodnost pro občany a stát. Současně je požádal o odpovědi na zásadní otázky. Více ZDE. Informace zaslal na vědomí i všem dalším členům Parlamentu ČR.

Rozhodl se informovat také širokou veřejnost, zástupce médií a protikorupční organizace. Více ZDE.

Zdroj a informace: Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Voda drahá, cizinci dolují zisky, politici jim slouží a lidé šetří a neušetří – ČR je Absurdistán
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře