Alena Vitásková bude kandidovat na prezidentku
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková bude kandidovat na prezidentku. Oznámila to v tiskové zprávě. Podrobnosti ke své kandidatuře plánuje představit po stanovení termínu a podmínek voleb. 

“Po mnohaletém zvažování jsem se rozhodla kandidovat na prezidentku ČR. Jdu do volebního boje, abych zvítězila a byla oporou lidem,” napsala Vitásková. “Po stanovení termínu a podmínek prezidentské volby vydám prohlášení a představím svůj tým,” dodala.

Do boje o Hrad bude chtít Vitásková vyrazit s petičními podpisy voličů, potřebovat jich bude 50.000. Po jejich sesbírání chce blíže okomentovat témata, se kterými bude kandidovat. Zaměřit se chce na vymahatelnost práva a spravedlnosti pro všechny občany nebo na otázku zdražování energií.

Zájem o účast v prezidentském klání naposledy minulý týden projevily podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš. Už dříve kandidaturu oficiálně oznámili například senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor nebo prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a advokátka Klára Long Slámová. Za největší favority sázkové kanceláře považují bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který chce svou účast potvrdit na přelomu léta a podzimu, a bývalého vysokého vojenského představitele ČR a NATO Petra Pavla. Účast zvažují nebo nevyloučily asi dvě desítky dalších možných uchazečů o prezidentský post.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře