ANO se bude podílet na nové frakci v Evropském parlamentu, Schillerová: Babiš o kandidatuře na prezidenta není rozhodnut

ANO se bude podílet na nové frakci v Evropském parlamentu.

Hnutí ANO se bude podílet v Evropském parlamentu na nové frakci proti migraci a pro změnu Zelené dohody pro Evropu (Green Dealu). Na instagramu to uvedl bez dalších podrobností předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš. 

Minulý týden Babiš oznámil, že ANO vystoupí z liberální frakce Renew Europe i z evropské strany ALDE. V dosavadní frakci by podle něj ANO nemohlo plnit svůj program. Podle šéfky frakce Valérie Hayerové je odchod ANO z Renew Europe dlouho očekávaným rozvodem. Na sociální síti X tehdy dodala, že ANO zvolilo populistickou cestu neslučitelnou s hodnotami a identitou liberálů.

Frakce Renew má nyní 75 europoslanců. Lidovecká frakce EPP má 188 mandátů, socialisté a demokraté (S&D) 136 mandátů, ECR 83. Skupina Identita a demokracie (ID) má 58 mandátů, Zelení/Evropská svobodná aliance 54, Levice 39. Nově zvolených poslanců nepatřících k žádné ze skupin bývalého EP ani k nezařazeným je 42, nezařazených 45.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře