Každý čtvrtý Čech chce utratit za vánoční dárky přes 7500 Kč, Vánoční dárek

Už víte, jaký dárek koupit svým blízkým k Vánocům? Anebo vůbec netušíte, čím byste jim mohli udělat radost? Nechcete, aby Váš dárek po svátcích skončil v šuplíku někde v zapomnění, nebo aby Vaše našetřené peníze přišli „vniveč“? Pak zde máte několik rad a tipů jak zachránit jakékoliv Vánoce. Luxusní dárek nemusí být drahý a přes Váš rozpočet.

Asi se shodneme, že u většiny žen je to jednoduché. Když nevíte co koupit, kosmetika, nová kabelka, kniha či poukaz na masáž nikdy neomrzí. Nicméně si dejte pozor například na parfém či spodní prádlo. Je potřeba posoudit jaký máte mezi sebou vztah. Také je u těchto dárků velmi těžké se trefit do vkusu nebo velikosti. Pokud od ženy nedostanete přímo konkrétní značku, velikost či odkaz na konkrétní výrobek, raději se v tomto případě nepokoušejte o nákup tzv. „naslepo“.

U mužů zase platí, že ne každá vrtačka je vhodná na danou činnost a ne každé příslušenství k počítači bude vyhovovat hráči, nebo muži pracujícímu na home office. A také neznám mnoho pánů, kterým by udělalo radost, když pod stromečkem naleznou nový pár ponožek. Přesto existují dárky, kterými většinou chybu neuděláte. Co tedy koupit? V následující části Vám zkusíme dodat inspiraci na stylový dárek vhodný pro jakoukoliv ženu či muže.

Tipy na dárky pro ženu:

1. Šála, šátek

Zkuste např. šálu či šátek v neutrálních barvách. Pokud opravdu nevíte, kterou barvu má žena ráda, asi nic nezkazíte takovou šedou nebo béžovou barvou. U šály zkuste, aby měla alespoň nějaké procento vlny nebo kašmíru, u šátku určitě oceníte hedvábí. Doporučujeme vybírat výrobky z přírodních materiálů jako je bavlna či viskóza s malým podílem umělých vláken. Kašmír zajisté zahřeje lépe než polyester a přitom není o mnoho dražší. Ze zkušenosti mohu říct, že čím větší, jemnější a teplejší šálu koupíte, tím ji žena více ocení.

Kašmírový šátek, dárek pro ženu
2. Sportovní vybavení jako je fitness náramek nebo sportovní podložka na cvičení

Pokud víte, že žena ráda cvičí, určitě se zavděčíte takovými sportovními náramky, které jsou super na běhání. Vybírat můžete z mnoha druhů a cenových kategorií. Ženu určitě potěší, když bude mít možnost k náramku dokoupit řemínky v různých barvách či materiálech. Na druhou stranu pro ženu, pro kterou nikdy není ideální počasí vyběhnout ven, se vyplatí pořídit kvalitní podložku na cvičení. Zejména v dnešní době, kdy jsme zavřeni doma s minimální možností vyjít ven, se taková dobrá Jógamatka, ze které Vás nebolí kolena a na které udržíte stabilitu, vyplatí. Výběr správné Jogamatky není překvapivě tak jednoduchý, výrobců a druhů je mnoho. Zkuste navštívit eshopy zaměřující se přímo na tento druh zboží, velice často mají praktického nákupního rádce. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitnější Jógamatky, její materiál se nedrolí a dlouho vydrží.

3. Rukavice

Rukavice? Asi si říkáte: „Nic zajímavějšího by tu nebylo?“ Ale ještě předtím, než tento nápad zavrhnete, vezměte v úvahu, že většině žen je neustále zima a zejména pak pánové ocení, když si jejich drahá polovička nebude ohřívat ruce na jejich holé kůži. Takže nákup krásných kožených nebo kašmírových rukavic se opravdu vyplatí. Vypadají elegantně a pokud se trefíte do barvy ladící s kabelkou, kabátem, šálou či párem bot, velice rychle stoupnete v dámských očích.

4. Vonná svíčka

Ano, umím si představit výraz většiny pánů, kteří si říkají, komu může udělat radost svíčka. Ono není svíčka jako svíčka a ne každá žena chce utratit své vydělané peníze za něco, co není úplně tak nezbytné a tak většinou si takovou kvalitní a drahou svíčku sama nekoupí. Na trhu existují velice luxusní svíčky, které příjemně voní, nevypadají jako kýč a jsou příjemným doplňkem interiéru. Rozhodně se vyplatí investovat do svíčky obsahující prémiový parafín nebo jiné přírodní suroviny jako je sojový vosk. Tyto svíčky dlouho hoří hezkým čistým plamenem, který uvolňuje koncentrované vůně. Díky tomu nám nebudou způsobovat dýchací potíže a bolesti hlavy. Navíc, pokud nechcete kupovat nic osobního, protože se jedná o kolegyni v práci nebo známou, kterou jdete mezi svátky navštívit, pak kvalitní vonná svíčka rozhodně neurazí.

Vonná svíčka

Tipy na dárky pro muže:

Na rozdíl od žen muži většinou ocení praktičtější dárky, proto se u nich často vyplatí pořizovat dárek, který víte, že budou používat.

1. Manžetové knoflíčky

Pokud chcete obdarovat svého přítele či manžela, nemusíte vždy vybírat mezi tradičním tričkem, trenýrkami či barevnými ponožkami. Zkuste pořídit např. takové manžetové knoflíčky. Na trhu dnes máme nespočetnou řadu pánských manžetových knoflíčků. Můžete si hrát se styly, barvami, tvary a díky tomu dát své druhé polovičce anebo kamarádovi najevo, nakolik znáte jeho osobnost. Jedná se o člověka z oblasti IT? Kupte mu manžetový knoflíček s kouskem tištěného spoje. Jedná se o strojaře, který má rád staré mechanické stroje a vůni oleje? Dejte mu knoflíček ve tvaru ozubeného kolečka. Pokud naopak víte, že se muž rád oblékne a musí mít vše dokonale sladěné, sáhněte po kousku od designové značky.

Manžetové knoflíčky - vodováha
2. Peněženka a pouzdro na karty

Koupí krásné kvalitní kožené peněženky, kterou nosíme s sebou vždy a všude, nikdy nemůžete šlápnout vedle. Pokud si nejste jistí barvou či tvarem peněženky, můžete jít do druhé varianty a vybrat pouzdro na karty, které je menší a opět máte možnosti výběru v nepřeberném množství značek. Záleží čistě na Vašem rozpočtu, zda-li vyberete designovou značku jako je Saint Laurent, pomůžete malé rodinné firmě anebo prostě pořídíte no-name kožený výrobek v Číně. Jen si v posledním případě dávejte pozor, aby výrobek odpovídal produktovým obrázkům. Recenze často napoví.

3. Bezdrátová sluchátka

Řekněme si na rovinu, kdo v dnešní době neposlouchá muziku nebo podcasty při venčení domácího mazlíčka, vaření či posilování? A i když nevíte, zda obdarovaný už jedny sluchátka má, tak druhé se nikdy neztratí. Ty první někdy přestanou fungovat anebo se můžou jednoduše ztratit. Záleží už jen na typu zařízení, ke kterému se budou sluchátka hlásit. Na YouTube jistě najdete mnoho technologických kanálů, které Vám s tímto výběrem poradí. Pro zařízení Apple asi není co řešit, pro Android už je výběr rozmanitější. Zaměřte se na výdrž baterie, různé nástavce, aby sluchátka dobře drželi v uších, potěší noise cancelling (potlačení okolního zvuku) a pro sportovce například odolnost vůči potu, nebo dešti.

4. Kvalitní víno, whisky anebo rum

V tomto případě by bylo dobré alespoň trochu vědět jeho preference a i když nevíte, taková kvalitní whisky nebo rum nikdy žádného muže neurazí. Zkuste do internetového srovnávače zadat druh alkoholu, recenze a oblíbenost vám napoví. U whisky ani rumu rozhodně neplatí, že starší a dražší je lepší. Oblíbené jsou většinou jednodruhové whisky, u kterých se lze orientovat třeba podle ocenění. Irská, Skotská, Americká whisky se od sebe výrazně liší svou chutí. Irská whiskey se destiluje vícekrát, je tedy většinou jemnější. Na druhou stranu Skotská whisky je kouřová a má zemitou ostřejší chuť. Pokud obdarovávaný pije rum, ale nevíte jaký, zkuste nějaký z Karibských zemí, zdejší rum je sladší a jemnější. Naopak nevadí, když je smíchán z více druhů, jelikož díky tomu tento alkohol často chutná i lidem, který rum běžně nepijí. Jen nedoporučuji zasílat Českou poštou, ne každý eshop balíček poctivě zabalí a byla by škoda, kdyby Vám tento dárek dorazil v necelistvém stavu.

Sklenice whisky s ledem

Doufáme, že jsme Vám alespoň trochu napomohli vybrat ten správný dárek pod stromeček. Který z uvedených dárků by udělal radost přímo Vám? Hlasovat můžete v anketě pod článkem.

Dárek pro ženu

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Dárek pro muže

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře