Omikron,, Covid, koronavirus, Mimořádný příspěvek při nařízené karanténě a postupy při vystavování eNeschopenek
Do nemocnic každý pracovní den míří v průměru asi 600 nových pacientů s covidem-19, podobně jako v polovině prosince.

Lidí na JIP přibývá výrazně méně než tehdy, kolem 40 až 50 každý den. Vyplývá to z dat o hospitalizacích  ministerstva zdravotnictví. Celkově je v nemocnicích více než 3600 covid pozitivních, z nich desetina potřebuje intenzivní péči. Po dočasném poklesu počty nakažených v nemocnicích znovu rostou, jsou nejvyšší od Štědrého dne, kdy ale lidí na JIP bylo skoro dvojnásobně. Vyšší jsou také denní počty pozitivně testovaných.

Kvůli velkému počtu nakažených v populaci a častějšímu mírnému průběhu nákazy variantou omikron, část lidí, které data evidují jako hospitalizované pozitivní na koronavirus, tvoří nakažení, u kterých není covid-19 hlavním důvodem k hospitalizaci. Byli hospitalizovaní z jiných důvodů a třeba až na příjmu do nemocnice pozitivně otestovaní. Například ve Fakultní nemocnici Motol bylo podle údajů, které zveřejnila na twitteru, ve středu hospitalizovaných 85 osob, 16 z nich bez příznaků. Tvořili tak skoro pětinu těchto pacientů.

Data o hospitalizacích nadále potvrzují vysoký ochranný efekt vakcinace. Na 100.000 neočkovaných připadá od začátku února 65 hospitalizací, u očkovaných bez posilující dávky 28,5 a u přeočkovaných posilující dávkou 25,3. Ochranný efekt vakcinace dvěma dávkami je tak více než 56 procent proti neočkovaným. U varianty delta a předchozích variant koronaviru byl ale vyšší, ještě v prosinci u dvou dávek přes 71 procent.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře