Drtivá porážka SPD v eurovolbách, Okamura: Názory poslance Kobzy k FF UK nejsou postojem SPD, Babiš odmítl, že by SPD mohlo být koaličním partnerem ANO

Drtivá porážka SPD v eurovolbách. SPD s Trikolorou získaly jeden mandát za zisk 5,73 procent hlasů.

Za neúspěch označil předseda Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura výsledek koalice SPD a Trikolory v nynějších volbách do Evropského parlamentu. Podle něj nedostatečně bojovali o přízeň potenciálních voličů a získali hlasy zejména tvrdého jádra svých příznivců. Novinářům v pražském Hotelu Duo řekl, že SPD musí mnohem aktivněji oslovovat voliče a a ukazovat, že o jejich hlasy stojí. 

“Vidíme, že strany s podobným programem nás předstihly. Přesvědčily občany, že další subjekty dokážou zabojovat více než SPD”, uvedl Okamura

Jak číst výsledky voleb? Okamura (SPD) ztrácí voliče, “utíkají” za Filipem Turkem (Motoristé / Přísaha) a Kateřinou Konečnou (STAČILO!)

Za zklamání označil výsledek také zvolený kandidát Ivan David, protože je podle něj velmi nekomfortní být za politickou stranu v Evropském parlamentu sám. “Nemůžeme si rozdělovat práci, nemůžu dělat všechno a můžu se soustředit jen na část agendy,” řekl David. Dodal, že se bude ucházet o členství v zemědělském výboru a výboru pro životní prostředí. Domnívá se, že předstihl lídra kandidátky Petra Macha proto, že je delší dobu v aktivní politice, na čemž se shodl s Okamurou i Machem. “On byl pět let aktivní a známý, já jsem byl sedm let mimo politiku,” řekl Mach.

Okamura má problém a tím je koalice Přísaha a Motoristé a také STAČILO! Obě uskupení jej v eurovolbách porazila.

Na dotaz, zda by pro SPD přicházelo v úvahu rozšíření koalice o další strany, které byly v nynějších volbách do europarlamentu úspěšné, řekl Okamura, že budou vyhodnocovat situaci po podzimních krajských volbách. Dodal, že také počkají na volební průzkumy do Poslanecké sněmovny.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře