Omikron,, Covid, koronavirus, Mimořádný příspěvek při nařízené karanténě a postupy při vystavování eNeschopenek

Za posledních sedm dní přibylo v Česku 1804 nových případů koronaviru, to je skoro o 500 víc než o týden dříve. 

Pokles počtu potvrzených nákaz, který trval od začátku března, se tak zastavil. Vyplývá to z  údajů ministerstva zdravotnictví. O zrychlování epidemie svědčí i rostoucí incidenční a reprodukční číslo. Dál ale klesá počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích. Současných 90 hospitalizovaných je nejméně od začátku loňského září.

Nynější nárůst pozitivních testů není podle odborníků dramatický a situace se zlepší na začátku letních prázdnin. Současně je ale nutné připravit se na zřejmě vážnější podzimní vlnu epidemie.

Zatímco předchozí týden denní počet nově nakažených ani jednou nedosáhl 400, za uplynulých sedm dní se to stalo dvakrát. V mezitýdenním srovnání počty potvrzených případů stouply nebo stagnovaly ve všech dnech. Méně se přitom testovalo.

Očkovat proti covidu se v posledních sedmi dnech nechalo necelých 8300 lidí. V mezitýdenním srovnání je to pokles asi o 2800 očkovaných, zpětně se ale mohou čísla ještě zvýšit. Největší zájem je dlouhodobě o posilující dávku. Dokončené očkování proti covidu má v Česku téměř 6,9 milionu lidí, na přeočkování dorazilo 4,2 milionu z nich.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře