Epidemie, povinné očkování, registrace na posilující očkování, Posilující vakcína, Očkování proti covid-19 funguje, očkování, vakcíny
Ministerstvo zdravotnictví chce zavést povinné očkování proti koronoaviru u vybraných profesí. Vakcinaci by museli podstoupit kromě zdravotníků, policistů či vojáků také strážníci nebo medici. Vyhláška by měla vyjít ve Sbírce zákonů příští týden.

Povinné očkování lidí nad 60 let a některých profesí, jako jsou zdravotníci, pracovníci v sociálních službách, vojáci, policisté nebo hasiči, chystá vláda v demisi. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že se povinnost bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Z materiálu, který má ČTK k dispozici vyplývá, že povinné bude očkování také pro vojáky aktivních záloh, pracovníky krajských hygienických stanic nebo všechny zaměstnance poskytovatele zdravotních služeb.

Vyhlášku o povinném očkování, která má platit od března příštího roku, dnes ministerstvo odeslalo do legislativní rady vlády. Příští týden by měla vyjít ve Sbírce zákonů.

Lékařská vakcinologická společnost nesouhlasí s povinným očkováním pro lidi nad 60 let, naopak ho podporuje pro některé profese, uvedl dnes její předseda Roman Chlíbek. “Motivace a argumenty pro seniory jsou jasné, mělo by to jít i bez povinnosti, která se těžko bude vymáhat,” napsal na twitteru.

Také podle Válka je očkování povinné podle věku nevymahatelné a navíc nerealizovatelné kvůli omezeným kapacitám očkovacích míst. “Podporujeme očkování v bezpečnostních složkách, armádě, policii, ale i ve zdravotnictví a sociálních službách. Stanovisko chceme opřít o postoj jejich profesních organizací,” uvedl AntiCovid tým budoucí vládní koalice.

Zdroj: České noviny

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře