Fiala se zúčastní jednání premiérů V4 v Košících, Vláda Petra Fialy čelí tvrdé kritice z řad opozice
Prezident Miloš Zeman je připraven přijmout lídra koalice Spolu a předsedu ODS Petra Fialu až v době, kdy bude v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Fiala to dnes řekl novinářům po jednání Spolu s Piráty a STAN, na které se pětice dosud opozičních stran domluvila na koaliční smlouvě i programu nové vlády.

O schůzku požádal Fiala hlavu státu hned po volbách na začátku října, v nichž formující se koalice Spolu a PirSTAN získala většinu 108 mandátů. Prezident byl ale 10. října, den po volbách, převezen na kliniku intenzivní medicíny ÚVN. 

Zeman už z nemocnice svolal první zasedání Sněmovny po volbách na 8. listopadu. Po ustavující schůzi dolní komory podá demisi končící kabinet Andreje Babiše (ANO). Poté by měl prezident jmenovat nového premiéra a na jeho návrh pak další členy kabinetu.

Server Seznam Zprávy v pondělí uvedl, že nemocnice zvažuje přemístění prezidenta na běžný nemocniční pokoj. “Přeložení prezidenta Miloše Zemana na běžný pokoj je předmětem úvah, termín stanoven není,” sdělila serveru mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Prezidentův stav má v nejbližších dnech posoudit multioborové lékařské konzilium.

Zdroj: České noviny

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře