Hnutí STAN schválilo smlouvu o volební koalici s Piráty. Připojit se chtějí i Zelení

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) odsouhlasilo koaliční smlouvu s Piráty o spolupráci pro letošní sněmovní volby. Dohodu, kterou oba politické subjekty dopracovaly před Vánocemi, širší vedení STAN podpořilo 92 procenty hlasů. Piráti budou o vzniku koalice definitivně rozhodovat na svém sobotním celostátním fóru. Rakušan doufá v to, že Piráti v hlasování spolupráci také podpoří.

Zájem podpořit ve volbách koalici Pirátů a STAN vyjádřila Strana zelených. Nabízí účast svých členů na kandidátkách.

Zelení na svém jednání Republikové rady rozhodli, že mají zájem podpořit do parlamentních voleb 2021 koalici Pirátů a hnutí STAN. “Situace v Česku si vyžaduje, aby se politické síly spojovaly a nabídly lepší alternativu než je vláda Andreje Babiše. Nabízíme Pirátům a hnutí STAN podporu jejich projektu a také účast některých našich členů a členek na společných kandidátkách,” uvedla Magdalena Davis, spolupředsedkyně Zelených. “Oceňujeme, že mezi prioritami koalice jsou životní prostředí, lidská práva i ukončení dlouholetých problémů Česka, jako jsou exekuce,“ dodala.

Strana Zelených má ve volebních modelech podporu zhruba mezi jedním a dvěma procenty. Ve sněmovních volbách v říjnu 2017 získali Zelení 1,46 procenta hlasů, nedosáhli tak ani na státní příspěvek. 

O tom, zda se Zelení na kandidátkách nakonec objeví, rozhodnou vnitrostranické orgány Pirátů a hnutí STAN. 

Podle informací serveru Seznam Zprávy jedná Strana zelených o možné volební koaliční spolupráci i s ČSSD.

Po vzniku bloků na pravici a středu se do hledání spojenců pustila i ČSSD. O spolupráci jednají sociální demokraté se Stranou Zelených. Zapojit chtějí i regionální hnutí. (Info Seznam Zprávy)

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře