Hradec Králové rozšířil zákaz pití alkoholu na veřejnosti, nově platí i ve Svobodných Dvorech
V Hradci Králové dnes vstoupila v platnost novela městské vyhlášky, která rozšiřuje zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích o další lokalitu. Nově se omezení vztahuje také na část městské čtvrti Svobodné Dvory na západním okraji města. O změně rozhodli zastupitelé letos v květnu.

Nová úprava umožňuje městské policii zasáhnout proti lidem, kteří budou alkohol na zakázaných místech konzumovat. Strážníci je mohou z prostoru vykázat nebo jim uložit pokutu.

Podle vedení města vznikl návrh na základě opakovaných stížností obyvatel, doporučení komise místní samosprávy i poznatků městské policie. Radnice si od rozšíření zákazu slibuje omezení problémů spojených s nadměrným hlukem, znečišťováním veřejných prostranství a posílení bezpečnosti v dané oblasti. K potížím podle města přispívá také vyšší počet ubytoven ve Svobodných Dvorech.

Vyhláška regulující pití alkoholu na veřejnosti je v Hradci Králové účinná již od roku 2008. Dosud se vztahovala na 46 míst, po nejnovější změně jejich počet vzrostl na 47. Předchozí úprava proběhla v roce 2024, kdy město zařadilo mezi zakázané lokality dvě místa ve Věkoších a okolí dětského hřiště na Slezském Předměstí.

Primátorka Pavlína Springerová uvedla, že město se snaží průběžně reagovat na problematické lokality a zvyšování bezpečnosti obyvatel považuje za jednu ze svých hlavních priorit.

Zákaz konzumace alkoholu na veřejných místech není v českých městech výjimkou. Podobné vyhlášky platí například v Praze, Brně, Plzni nebo Olomouci. V Královéhradeckém kraji se k nim v roce 2024 přidal také Trutnov. Město následně vyhlášku rozšířilo o další lokality, mezi nimiž jsou historické centrum, pěší zóna či náměstí Horníků.

REDAKCE / Zdroj: ČTK / Titulní obrázek je ilustrační

, , ,
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Populární