Ještě ani nezačali a už se perou! ODS tvrdě proti Pekarové

V ODS sílí hlasy politiků, kteří by raději šli do podzimních voleb bez TOP 09 a lidovců. Možná trochu paradoxně jejich pozici posílil Ústavní soud ČR, který minulý týden rázně zasáhl do volebního zákona a zrušil jeho podstatné části. 

Ukazuje se však, že v ODS není s touto koalicí spokojeno mnohem více lidí. Jenže ti nemají radost, že už to prosáklo na veřejnost.

Ústavní soud zrušil podstatné části volebního zákona. Mimo jiné ulevil předvolebním koalicím, protože zrušil sčítací klauzuli, podle které stačilo jedné straně pro vstup do Sněmovny 5 procent hlasů, ale dvě strany již potřebovaly dosáhnout alespoň 10 procent, tři strany potřebovaly 15 procent a čtyři strany 20 procent.

Zdálo by se, že zrušení této části udělá Pirátům, STAN, ODS, lidovcům a TOP 09 radost. Ve skutečnosti však rozhodnutí soudců nahrává těm politikům, kteří by se raději obešli bez volebních koalic. Podle informací Lidových novin se především v ODS stále hlasitěji ozývají politici, kteří by uvítali, aby ODS kandidovala do voleb sama, bez lidovců a TOP 09 v koalici nazvané SPOLU.

SPOLU, ODS, KDU-ČSL, TOP 09. koalice

Zlínská ODS přijala usnesení, v němž se ke koalici postavila kriticky, a o němž informovaly  ParlamentníListy.cz, ale Blaha dle Lidovek.cz není nadšen z toho, že informace už pronikla i na veřejnost.

Pražská ODS dala už před rozhodnutím Ústavního soudu ČR najevo, že se jí nelíbí, že by společnou kandidátku pravicové koalice v Praze měla vést šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Miroslav Kalousek (TOP 09) poté poslal ODS rázný vzkaz.

 „Milá ODS, zejména její pražští členové: Primátora Hřiba jenom pro Vaše krásné oči ‚nesestřelíme‘ a Markéty se nevzdáme. Naší vzájemné spolupráce si vážíme, ale vydírat se nedáme. Berte, nebo nechte ležet. S upřímným pozdravem…,“ pravil.

Zdroj: Zastavme zloděje

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře