Konference o výzvách vzdělávání v Ústeckém kraji s odborníky, Zprávy z regionů, Zprávy ČR,
Ústecký kraj uspořádal v prostorách krajského úřadu konferenci Výzvy vzdělávání v Ústeckém kraji, jejímž cílem bylo seznámit představitele samospráv na úrovni obcí s rozšířenou působností se stavem vzdělávání v regionu. Akce se konala pod záštitou radní Jindry Zalabákové. Osobně ji podpořil také hejtman Jan Schiller

Konferenci zahájila radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková. „Že je vzdělávání dětí v moderní době výzvou, všichni víme. Důležité je jít naproti pokroku, sledovat nové metody ve vzdělávání a umět je aplikovat v praxi. Naším cílem je mít spokojené žáky i učitele. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat například dětem nadaným,“ uvedla v úvodu akce Jindra Zalabáková, která zde také vystoupila s příspěvkem na téma Ústecký kraj pro vzdělávání.

Problematice vzdělávání v Ústeckém kraji se věnovali odborníci z řad České školní inspekce, organizace PAQ Research či Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). O podmínkách a výsledcích vzdělávání – specifikách Ústeckého kraje z pohledu České školní inspekce promluvil ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal. S přednáškou Prevence vzdělávacího neúspěchu na území Ústeckého kraje v datech vystoupil Karel Gargulák z organizace PAQ Research. O specifické podpoře vzdělávání regionu ze strany MŠMT hovořila náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Martina Běťáková. V závěru proběhla společná diskuze, během níž se mohli účastníci konference podělit o své zkušenosti i myšlenky týkající se dané problematiky.

Ministerstvo školství chystá a zavádí systémové prvky podpory, jako např. finanční i metodickou pomoc pro školy v rámci Národního plánu obnovy. Z čtyř set zapojených škol v republice je 98 základních a 13 středních škol právě v Ústeckém kraji. Letos v červenci zde také ministerstvo rozjede svůj projekt Střední článek, kdy budou metodici ministerstva působit přímo v regionu a pomáhat zřizovatelům i ředitelům s administrativními i pedagogickými záležitostmi. Ústecký kraj v rámci podpory školství zavádí příspěvek pro nově nastupující učitele vybraných oborů, upravuje a modernizuje svůj systém stipendií a nově se zaměří i na podporu nadaných dětí.

Zdroj a foto: kr-ustecky.cz

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře