Výsledky Sčítání lidu, domů a bytů 2021 v Ústeckém kraji, 45 tisíc obyvatel Česka má dvojí či vícenásobné občanství, Sečteno a podtrženo: první zajímavosti ze Sčítání 2021, Sčítání lidu 2021, Sčítací komisaři

Informační podporu k nadcházejícímu sčítání a pomoc veřejnosti s vyplňováním sčítacích formulářů poskytuje od 12. března Kontaktní centrum Sčítání 2021. Centrum bude v provozu denně do pozdních večerních hodin, a to včetně sobot, nedělí i svátků.

Sčítání 2021, které začne v sobotu 27. března a skončí v úterý 11. května 2021, je primárně navržené online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami. Vyplňování online formuláře bude rychlejší, a to díky srozumitelné nápovědě a automatickému zobrazení otázek na základě vyplněných údajů. Vyplnění společné části sčítacího formuláře za byt a domácnost zabere asi 10 minut a druhé části zhruba 5 minut za jednu osobu.

„Přestože sčítací formuláře Sčítání 2021 obsahují asi polovinu otázek oproti poslednímu sčítání z roku 2011, jsme si vědomi, že pojmy jako obvyklé bydliště nebo společně hospodařící domácnost nemusí být každému srozumitelné. Proto jsme zřídili infolinku, kde proškolení operátoři poskytnou potřebné informace a vysvětlí případné nejasnosti,“ uvedl Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Kontaktní centrum projektu Sčítání 2021 je veřejnosti k dispozici od 12. března do 11. května 2021 (včetně), denně od 8:00 do 22:00 hodin, včetně sobot, nedělí a státních svátků. Komunikace s operátory bude možná v českém, anglickém a ruském jazyce. Centrum provozuje společnost Conectart, která vyhrála výběrové řízení na kompletní zajištění jeho služeb. „Několik desítek operátorů bude veřejnosti poskytovat informace o sčítání formou telefonních hovorů, e-mailové komunikace, online chatu i zodpovídání dotazů na sociálních sítích, tj. na Facebooku, LinkedInu a Twitteru,“ doplnil generální ředitel společnosti Conectart Petr Studnička.

Vzhledem k očekávanému zájmu volajících v době zvýšené bezkontaktní komunikace mohou zájemci využít dvě telefonní linky: tzv. bílou linku 840 30 40 50, na které se hovorné platí dle ceníku telefonního operátora/poskytovatele nebo linku 253 253 683, kde lze využít volné minuty v rámci tarifů. Na kontaktní centrum je ale také možné pokládat dotazy prostřednictvím e-mailu dotazy@scitani.cz nebo chatu ve virtuální poradně Sčítání 2021.

Sčítání lidu, domů a bytů se koná jednou za deset let. Jeho cílem je získání přesných a aktuálních dat, která slouží k efektivnějšímu plánování mnoha aspektů veřejného života. Sčítání 2021 je primárně připravováno jako online, vůbec poprvé v naší historii. Lidé se budou moci sečíst jednoduše a bezpečně přes internet na webu www.scitani.cz. Zákonnou povinnost tak lidé mohou snadno splnit z domova bez nutnosti kontaktu se sčítacím komisařem nebo návštěvy kontaktního místa sčítání. 

Zdroj: Český statistický úřad

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře