Terapeutické programy pro nebezpečné řidiče, V prvním pololetí zemřelo na silnicích 225 lidí, Dopravní nehody v ČR, V neděli je světový den obětí dopravních nehod,Rada pro BESIP podpořila změnu bodového systému a sankce za dluh na pokutě

Při dopravních nehodách v České republice loni zemřelo 468 lidí, o devět víc než o rok dřív.

Tragičtější byl proti předloňsku byl také poslední měsíc roku. V prosinci na silnicích zemřelo 47 lidí, meziročně přibylo 15 obětí. Vyplývá to z předběžných údajů, které ČTK sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý, a webu policie. Definitivní čísla policisté zveřejní 7. ledna.

Přes meziroční nárůst je loňský počet úmrtí při dopravních nehodách druhý nejnižší od roku 1961, odkdy policie statistiky vede. Zejména předloňská čísla ovlivnila epidemie koronaviru, která výrazně snížila provoz na silnicích. Obětí nehod ubývá dlouhodobě. V polovině 90. let minulého století ročně zemřelo na silnicích kolem 1400 lidí. Naproti tomu v posledních deseti letech bylo podle statistik dopravní policie maximem 681 mrtvých v roce 2012.

Loni přibylo také nehod. Dopravní policisté jich zaznamenali zhruba 98.700, asi o 4000 víc než o rok dřív. O několik stovek se naproti tomu snížil počet těžce i lehce zraněných. Těžké zranění v loňském roce utrpělo zhruba 1600 lidí, lehké víc než 20.300 účastníků nehod.

Ve srovnání loňských měsíců byl prosincový počet zemřelých na silnicích v ČR druhý nejvyšší. Víc obětí si nehody vyžádaly jen v srpnu, kdy jich bylo 56. Nejméně tragickými měsíci byly leden a duben s 25 úmrtími. V samotném posledním měsíci roku nejvíce lidí při dopravních nehodách zemřelo 10. prosince, podle průběžných policejních statistik bylo v ten den pět obětí.

Dvě úmrtí do prosincové bilance přidal poslední den roku. V Turnově na Semilsku na silvestra po srážce s osobním autem zemřel jednačtyřicetiletý motocyklista, střet s osobním autem večer v Kroměříži nepřežila chodkyně.

Zdroj: České noviny

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře