MO vyhlásilo další výběrové řízení na prodej nemovitostí

Ve středu 3. března bylo vyhlášeno v letošním roce první výběrové řízení na prodej nepotřebných nemovitostí v majetku Ministerstva obrany

Úplné znění inzerátu bylo uveřejněno v aktuální nabídce na internetových stránkách www.onnm.army.cz. se všemi podrobnostmi, fotografiemi a případnými kontakty pro případné získání dalších informací. Nabídka je také zveřejněna na www.centralniadresa.cz a na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových  https://www.nabidkamajetku.cz/. Informace o zveřejnění inzerátu se pak od stejného dne objevuje také na webových portálech Sreality a HyperReality.

Pozemky i řopíky

V aktuální nabídce je tentokrát 37 položek/inzerátů, nemovitostí s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu částky 12,3 mil. Kč.

Za zajímavou nabídku lze považovat pozemky nedaleko Lešan (výměra 2 ha a 0,5 ha), 5 souvislých pozemků na severovýchodním okraji Kolína v lokalitě „Na Vinici”, pozemky s rybníkem nedaleko obce Vítězná asi 2,5 km severně od Dvora Králové nebo pozemek severně od Žatce, na jižním okraji fungující Strategické průmyslové zóny Triangle. 

Je možné si vybrat i z dalších cca 20 položek s pozemky různých velikostí po celé ČR. Za zmínku stojí rovněž pozemky s objekty bývalé úpravny vody rekreačního zařízení v lokalitě Koukalka mezi Spáleným Poříčím a Rožmitálem p. Třemšínem nebo bývalé přečerpávací stanice v Sudoměřicích u Bechyně.

Součástí nabídky je také 8 objektů bývalého pohraničního opevnění, z nichž jeden u Písečného (Jindřichohradecko), jeden u Šatova (Znojemsko), ostatní na severní Moravě, a to dva u Velkých Heraltic, pak u Domašova u Jeseníka, Starého Města pod Králickým Sněžníkem a jeden v části Opavy zvané Jaktař, kde se nachází také v nabídce zatím jediný objekt těžkého opevnění (srub s názvem „Nad Potokem“).

Na stránkách www.onnm.army.cz lze nalézt další nemovitosti včetně konceptů kupních smluv spolu s podmínkami prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, či povinný formulář „Prohlášení zájemce o koupi“.

Další nabídka nemovitostí na konci dubna

Předpoklad další inzerce je 27. dubna 2021. V průběhu roku budou přidávány další nově inzerované nemovitosti.

Vše je možné shlédnout na výše uvedených internetových stránkách v sekci Nemovitý majetek/Připravované prodeje. Pro zájemce o pohraniční opevnění je na uvedených stránkách také zveřejněn aktualizovaný dokument o základních podmínkách a možnostech nabytí takových objektů, případně kontakty pro získání bližších informaci v té které konkrétní oblasti (pod odkazem „Dokumenty“/ “Nakládání s objekty SLO a STO…“).

Zdroj: Ministerstvo obrany

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře