MPSV startuje vzdělávání v oblasti sociálního bydlení

Projekt Ministerstva práce a sociálních věcí Podpora sociálního bydlení připravil obsáhlý akreditovaný vzdělávací kurz určený pro sociální pracovníky obcí, Úřadu práce ČR a neziskového sektoru.

Celý program zohledňuje celoživotní vzdělávání a účastníci získají znalosti a dovednosti ke své praxi, a to nejen díky příkladům dobré praxe z ČR i zahraničí v oblasti sociálního bydlení.

V nejbližších měsících MPSV spustí pro sociální pracovníky z celé ČR Vzdělávání v oblasti sociální práce s osobami ohroženými ztrátou bydlení včetně problematiky dávek na bydlení.

Mám velkou radost, že tak přínosná vzdělávací akce MPSV vychází právě z oblasti sociální práce a sociálního bydlení, je to totiž oblast nesmírně důležitá a je potřeba, aby se získané informace dostaly do praxe. Poznatky, které se nám podařilo během projektu nashromáždit, budou pro účastníky i díky praktickým zkušenostem z ČR i zahraničí velmi cenné“, komentuje připravovaný kurz náměstkyně Zuzana Jentschke Stőcklová.

Každý z 500 účastníků absolvuje akreditovaný vzdělávací kurz, který se skládá z e-learningové části a části školení s odbornými lektory. Realizace kurzu pro sociální pracovníky je plánována na období březen až říjen 2021. Z důvodu pandemie Covid-19 bude lektorská část pravděpodobně celá přenesena z krajských měst do on-line prostředí. Další informace o kurzu a jeho podrobnějším obsahu jsou k dispozici na webových stránkách projektu Podpora sociálního bydlení, který je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost ESF.

„O kurz věnovaný sociálnímu bydlení je velký zájem, nyní zbývají poslední volná místa především pro sociální pracovníky obcí“, dodává náměstkyně Jentschke Stőcklová. Pro zařazení do vzdělávacího kurzu je nutné vyplnit registraci pomocí online formuláře, na jehož základě bude zájemci následně zaslána pozvánka s podrobnými informacemi, termínem a způsobem realizace kurzu.

Zájemci se mohou přihlásit také zasláním e-mailu organizátorovi: kristyna.rochova@everesta.cz, na kterého se lze obracet i v případě dalších dotazů ohledně organizace kurzu.

Šíření získaných informací považuje MPSV za velmi důležité, proto projekt Podpora sociálního bydlení vedle akreditovaného vzdělávacího kurzu vysílá na svém YouTube kanálu tematické webináře nebo vydává různé materiály. Mezi tyto patří i nově vydaná Metodika pro spolupráci orgánů veřejné správy při realizaci sociálního bydlení. „Naše nová publikace představuje důležité zástupce veřejné správy a bytové politiky, ale primárně ukazuje, jak je spolupráce zmíněných aktérů důležitá pro pomoc lidem v bytové nouzi a ukončování bezdomovectví v ČR“, uzavírá náměstkyně. Dokument je dostupný v elektronické verzi ZDE.

Zdroj: Tiskové oddělení MPSV

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře