Obvinění, ovlivnění veřejných zakázek, Krácení DPH. Podvod, obžaloba, státní zástupce
Návrh na obžalobu 32 osob za krácení DPH. Obviněným hrozí vysoké tresty odnětí svobody.

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech předložili dozorujícímu státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby 32 osob. Ty jsou obviněny z trestného činu zkrácení daně ve prospěch organizované zločinecké skupiny nebo z účastenství ve formě pomoci na tomto trestném činu. Osoby měly prostřednictvím řetězce firem zařazovat fiktivní faktury za fiktivní zdanitelná plnění do účetnictví společnosti ČKD Praha DIZ nebo s tímto úmyslem pomáhat fiktivní faktury vystavovat. 

Podle našich závěrů jde z větší části o takzvané bílé koně, kteří měli pomáhat s daňovými úniky hlavním organizátorům, proti kterým je trestní řízení vedeno samostatně. Společným jednáním těchto osob měla být státu způsobena škoda na DPH ve výši cca 438 milionů Kč.

Obviněným v případě pravomocného rozsudku hrozí tresty odnětí svobody v závislosti jejich podílů na výši způsobené škody, a to od 6 měsíců až na 13 let. Trestní stíhání osob probíhá na svobodě.

Zdroj: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře