Obvinění, ovlivnění veřejných zakázek, Krácení DPH. Podvod, obžaloba, státní zástupce

Návrh na obžalobu pro dotační podvod a poškození finančních zájmů EU

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v těchto dnech navrhli podat obžalobu na 2 fyzické osoby pro zločiny „dotační podvod“ a „poškození finančních zájmů Evropské unie“. 

Trestných činů se tyto osoby měly dopustit v souvislosti s plánovanou výstavbou vědeckotechnického parku v Ústeckém kraji (Nupharo Park). V žádosti o poskytnutí dotace adresované Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky měly uvést nepravdivé a zkreslené údaje a některé podstatné údaje zamlčet.

Na základě předložených nepravdivých informací se v roce 2013 čerpání dotace ze strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu ČR mělo podařit zrealizovat. České republice tak měla být způsobena škoda ve výši téměř 300 milionů Kč. Při rozkrývání trestné činnosti policisté NCOZ úzce spolupracovali s Finančním analytickým úřadem.

Trestní stíhání osob bylo zahájeno na jaře roku 2020 a probíhá na svobodě. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným trest odnětí svobody až na deset let. Po ukončení vyšetřování kriminalisté NCOZ předložili spisový materiál s návrhem na podání obžaloby státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře