Vlaková nehoda u Milavče na Domažlicku

V obci Milavče na Domažlicku došlo ve středu, krátce po 8. hodině ráno, ke střetu dvou vlaků.

Srazily se vlaky Ex 351 (Západní expres) mířící z Mnichova do Prahy a Os 7406 mířící z Plzně do Domažlic.

Na místo bylo vysláno 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, velké množství posádek ZZS Plzeňského kraje a k místu zamířily nejbližší hlídky Policie ČR.

Povolány byly vrtulníky LZS Kryštof 01, 07 a 13, tedy z Prahy, Plzeňského kraje a Jihočeského kraje. Na pomoc z Prahy vzlétl také vrtulník Letecké služby Policie ČR s termovizí.

Svým českým kolegům vyrazilo na pomoc pět posádek záchranářů z Německa. Plzeňští záchranáři vyslali na místo kromě posádek s lékaři a záchranáři také pět vozů určených k řešení situací s hromadným postižením osob, či inspektora provozu.

Provoz na trati je zastaven. Obec poskytla zázemí pro lehce zraněné a nezraněné osoby v tamním kulturním domě. Zbylí zranění jsou transportováni do nemocnic.

Čtyři vážně zraněné transportovali záchranáři letecky do nemocnic v Plzni (FN Lochotín) a v Praze (FN Motol a ÚVN Střešovice). Další zraněné odvezli záchranáři pozemní cestou do nemocnic v Plzni, či v Domažlicích. Tři německy hovořící osoby převezly německé posádky záchranářů do nemocnice v Německu. Tři lidé nehodu nepřežili. Jedná se o oba strojvůdce a o ženu z Německa.

Okolnosti a příčiny vzniku nehody jsou v šetření. Na místo nehody zamířil také posttraumatický tým.

Podle předběžných informací strojvedoucí expresního vlak směřujícího z Německa přejel dvě návěstidla, jedno žluté, upozorňující strojvedoucího, že následující návěstidlo signalizuje “stůj” a druhé červené. Osobní vlak se kterým se expres střetl se v tu chvíli rozjízděl ze zastávky, expresní vlak jel pravděpodobně nejvyšší povolenou rychlostí 80 km/h.

Po nárazu byl osobní vlak ještě tlačen několik stovek metrů, dle vyjádření hasičů naštěstí ani jeden z vlaků nevykolejil. Pokud by se tak stalo, mohla si tato nehoda vyžádat o mnoho více lidských životů.

HZS Plzeňského kraje zřídil pro účastníky nehody a jejich příbuzné telefonní linku: 950 330 330 (pouze pro osoby dotčené touto mimořádnou událostí, tedy pro přímé účastníky a jejich příbuzné)

Na základě požadavku Generálního ředitelství HZS ČR byl v Praze sestaven vyprošťovací odřad, který byl připraven vyrazit na místo nehody na pomoc svým kolegům z Plzeňského kraje. Tým byl složen z 22 pražských profesionálních hasičů a psovodů Městské policie hl. m. Prahy. Tým byl vybaven speciální vyprošťovací technikou. Jeho pomoc však na místě nakonec není zapotřebí.

Zdroj: tydenikpolicie.cz

Podívejte se na záběry ze zásahu hasičů z místa nehody

Hasiči postupně uvolnili videa pořízená z kamer na jejich přilbách včetně několika dronových záběrů. Zdrojem videí je Youtubový kanál Krimi-Plzeň.

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře