Obce získají na demolice zchátralých budov přes 48 mil. Kč, Nový stavební zákon zatočí s černými stavbami, náklady na jejich demolici převezme od obcí stát
Obce a kraje získají od Ministerstva pro místní rozvoj potřebné finance na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách z další právě vyhodnocené výzvy. Přes  48 milionů korun si mezi sebou rozdělí šestadvacet projektů.

„Dotace pomáhají zejména tam, kde je řada chátrajících objektů, které mají negativní dopad na život v regionech. Díky těmto financím dojde k demolici budov, aby neohrožovaly životy tamních obyvatel,“ říká náměstek Sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád.  

Cílem výzvy, resp. podprogramu je podpořit demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování či rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality a připravit tak dané území, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít v dalším rozvoji obce a zamezit tím vzniku oblastí se sociální segregací. Dotace je poskytována až do výše 70 % skutečně vynaložených uznatelných nákladů akce. Ministerstvo program vypsalo poprvé před šesti, dotace dosud využilo více než 120 obcí. 

Zdroj a více informací zde

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře