policie, vražda, obvinění,

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v těchto dnech navrhli podat obžalobu na 2 muže pro trestný čin vraždy, ke které mělo dojít v lednu 2015. 

Podle našich závěrů tyto osoby po předchozí domluvě a naplánování vylákaly na konkrétní adresu v jihomoravském městě tehdy dvaadvacetiletého muže (věk v roce 2015), kde jej měly zvlášť surovým a trýznivým způsobem usmrtit. Tělo oběti pak měly převézt automobilem do několik desítek kilometrů vzdáleného lesního porostu a následně zakopat.

Důvodem skutku měly být vzájemné spory ohledně distribuce návykových látek.

Po obvinění obou osob byly kriminalisty NCOZ nalezeny ostatky těla, které bylo zakopáno v lese na jižní Moravě. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám trest odnětí svobody v rozmezí 15 – 20 let či výjimečný trest (neboť vražda měla být provedena zvlášť surovým a trýznivým způsobem).

Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby již byl předán státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Brně. Obě obviněné osoby jsou stíhány vazebně.

Zdroj: Policie ČR, plk. Mgr. Jaroslav Ibehej

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře