ČR se zapojila do boje proti aktivitám ruských tajných služeb
Od 1. března bude podle premiéra Petra Fialy (ODS) v platnosti jen velmi málo protiepidemických opatření, která mají bránit šíření nákazy koronavirem. Prakticky jen nošení respirátorů, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády. Dnes ministři rozhodli o zrušení kontrol covidových certifikátů v restauracích, službách a na hromadných kulturních a sportovních akcích.

“Postupně budeme také navyšovat počty návštěvníků na kulturních, sportovních akcích s výhledem k tomu, že od 1. března bude z omezujících opatření v platnosti jen velmi málo. Prakticky jen nošení respirátorů,” uvedl Fiala.

Vláda dnes také podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) rozhodla, že od 18. února se také zvýší maximální počet účastníků hromadných akcí. Nově bude limit 500 účastníků a pro sedící maximálně 5000 osob. Zohlední se i velikost prostor, nad 1000 lidí bude možné obsadit polovinu zbývající kapacity. Dosavadní maximální kapacita je 1000 sedících a 100 na ostatních akcích.

Podmínky pro sedící diváky se týkají například uměleckých představení, sportovních utkání, kongresů a vzdělávacích akcí. Ostatními hromadnými akcemi jsou spolkové, kulturní, sportovní, tradiční a další podobné akce nebo slavnosti.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře