Česko pošle na pomoc Polsku ženijní specialisty, Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem

Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem.

Občanští demokraté o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv opatření, která přijmou unijní orgány proti běloruskému režimu. Z Běloruska se v posledních dnech na území Evropské unie snaží dostat tisíce migrantů ze třetích zemí. Ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD) na twitteru v reakci na výzvu ODS uvedl, že vláda je s polskou stranou v kontaktu, pomoc nabízela a v případě zájmu pomůže.

ODS uvedla, že tlak běloruského režimu na hranice EU v Polsku, Litvě a Lotyšsku kulminuje. “Polská pohraniční stráž a další státní orgány čelí bezprecedentnímu zneužívání uměle vytvořené migrační vlny organizované běloruskými bezpečnostními orgány za tiché asistence Ruské federace,” stojí ve stanovisku klubu.

Kabinet by podle občanských demokratů měl poslat české policisty do Polska jako vyjádření podpory tamní vládě a pohraničním orgánům, s cílem zvládnout společnými silami krizi. “Zároveň požadujeme, aby česká vláda podpořila jakákoliv opatření přijatá evropskými orgány či mezinárodním společenstvím vůči běloruskému režimu,” stojí ve stanovisku. Podle Kulhánka český kabinet bere ochranu východní hranice EU vážně a “hlasitě” prosazuje zpřísnění sankcí proti Bělorusku. “S polskými přáteli jsme v kontaktu, a to i po linii vnitra, a pomoc jsme nabízeli. V případě zájmu samozřejmě pomůžeme,” doplnil.

Zdroj: České noviny

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře