Babiš sháněl o rodině Lipavského kompromitující informace
Opoziční kluby ANO a SPD vyvolaly mimořádnou sněmovní schůzi k sociálním dopadů krize na obyvatele. Poslanci se na ní sejdou příští týden v pátek od 17:00.

V návrhu programu mimořádné schůze svolané z podnětu ANO a SPD není žádný návrh zákona. Navrhovaný program takových schůzi nelze podle jednacího řádu měnit ani upravovat. Byla by tedy možná jen obecná diskuse na téma “Sociální dopady krize na občany ČR”.

Podnět ke svolání mimořádné schůze musí podepsat nejméně 40 poslanců. Žádost, na jejímž základě Pekarová Adamová svolala poslanecké jednání na páteční odpoledne, podepsalo podle Churavého 48 poslanců ANO a 19 poslanců SPD.

Schůze se nakonec ale nemusí vůbec uskutečnit, pokud Sněmovna návrh programu koaliční většinou zamítne. Vládní tábor takovým způsobem postupoval dosud při všech opozičních pokusech o mimořádné schůze. Navzdory tomu se ale ještě před hlasováním o návrhu programu otevře prostor pro debatu, v níž mohou vystoupit jen řečníci s přednostním právem.

Svolání schůze k vládním návrhům proti vysokým cenám energií bude možné až potom, co je Sněmovna obdrží. Konkrétní návrhy se mají odvíjet od závěrů nynějšího jednání ministrů pro energetiku zemí Evropské unie. Podle České televize chce vláda na sněmovní schůzi projednat zrychleně ve stavu legislativní nouze zastropování cen energií a daň z mimořádných zisků energetických společností, bank a rafinerií.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře