Pavel jsi jde pro vítězství v prezidentských volbách
Generál Petr Pavel jsi jde pro vítězství v prezidentských volbách. Kandidáta na prezidenta Petra Pavla přivítalo v Brně u Janáčkova divadla asi 8000 lidí. (Včera v Ostravě minimálně stejný počet) ČTK tento odhad řekla mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová. Další lidé podle ní přicházejí.

Zatím co na předvolební mítinky Babiše chodí desítky, možná nižší stovky lidí, tak na generála Pavla tisíce

Policie musela na nezbytně nutnou dobu zcela uzavřít Rooseveltovu ulici pro MHD i osobní dopravu. Pavel vyzval lidi, aby se nenechali zastrašit a přišli k volbám. Reagoval tak na billboardy protikandidáta Andreje Babiše.

Lidé zcela zaplnili prostor u Janáčkova divadla i naproti přes silnici na travnaté ploše v parku Danuše Muzikářové. Davy přicházely k Janáčkovu divadlu už brzy odpoledne, kolem 16:00 začalo vystoupení bubeníků. Poté pronesl několik slov moderátor akce Vladimír Polívka a přivítal Petra Pavla za skandování přítomných “Pavel na Hrad”. Pavel řekl, že se nerozhodne jen o tom, kdo usedne na Hrad, ale také o stylu života a o budoucnosti země. “Je to souboj dvou světů. V tom prvním, ve kterém se cítím já doma i naprostá většina z vás, je odvaha, čest a důstojnost a říká se pravda, i když se to nehodí. Ten druhý je svět plný lží, chaosu a vyvolávání strachu, která slouží těm, kteří z něj mají prospěch,” řekl Pavel.

Vyzval lidi, aby se nenechali odradit, zastrašit ani znechutit a přišli k volbám. “Nyní se šíří věci podpásové, které jsou naprosto hanebné vůči vám občanům. Pokud někdo využívá obav a nejistoty z války, někdo tím straší, že bych po zvolení zatáhl zemi do války. Je to nechutné a není to pravda,” ohradil se Pavel proti Babišovi. Dodal, že vojáci zemi do války nezatahují, rozhodují o tom politici, ne vojáci.

Pavla přišli na setkání v Brně podpořit i neúspěšní prezidentští kandidáti Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Fischer vyzval lidi, aby přišli i za týden k volbám.

Podporu Pavlovi vyjádřili primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS), jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), ale například i herci Ondřej Vetchý nebo Bolek Polívka. Vaňková vyzvala lidi, aby šli k volbám. “Každý jeden hlas bude důležitý. A jen připomenu, že v prvním kole Brno volilo generála Pavla a bude ho volit i v kole druhém,” řekla.

Grolich poděkoval i protikandidátovi Babišovi. “Je to za to, že vystřelil a přestřelil. Jen díky tomu, jak on se chová, jsou plná náměstí. Stojíme u začátku konce Babiše v České republice,” řekl Grolich. “Nenechme si ukrást demokracii a nenechejme, aby se z naší krásné země stalo Babišino údolí,” řekl Bolek Polívka.

Generál Pavel se koncem ledna v druhém kole voleb utká o prezidentskou funkci s předsedou hnutí ANO a bývalým premiérem Andrejem Babišem. Pavel v prvním kole těsně zvítězil nad Babišem, když dostal podporu 35,4 procenta, Babiš měl 34,99 procenta.

Zdroj: ČTK, foto fb generál Petr Pavel

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře