Finanční správa spouští pilotní provoz nové služby, Paušální daň, MOJE daně, finanční správa, Daně teď vyřešíte kompletně online, s přihlášením pomůže bankovní identita

Posledním dnem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2020 bez sankce (za pozdní podání a za pozdní úhradu) je 1. červen 2021, a to pouze v případě, že bude přiznání podáno elektronicky a zároveň nejpozději v tento den daň i zaplacena.

Finanční správa doporučuje využít elektronické podání přes Online finanční úřad, který je dostupný na webu www.mojedane.cz. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

Pro úplnost uvádíme, že přiznání podaná poradcem mají lhůtu do 1. července. Nově nemusí být plná moc pro poradce uložena ve standardní 3 měsíční lhůtě u správce daně, ale stačí ji uplatnit např. až spolu s podáním daňového přiznání 1. července.

Návod, jak podat daňové přiznání prostřednictvím Online finančního úřadu, je součástí této tiskové zprávy. Finanční správa dosud eviduje bezmála 92 tisíc aktivních DIS+ (daňových informačních schránek plus) v portálu MOJE daně. „Portál umožnuje odeslat přiznání přímo na finanční úřad a také zaplatit daň například přes QR kód. Veřejnost tak může pohodlně a jednoduše podat daňové přiznání z domova,“ dodala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů včetně formulářů a informací k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz. Na webu Finanční správy naleznete i souhrnné informace k jednotlivým daním a odpovědi na nejčastější dotazy.

Příloha:
MOJE daně – Vyplnění formuláře s využitím dříve elektronicky podaného přiznání a odeslání podání.

Zdroj: Státní správa

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře