Europoslanec Polčák obnovil členství v hnutí STAN, Polčák (STAN) nabídl obcím pomoc, teď je chce zkasírovat
Advokát a místopředseda hnutí STAN Stanislav Polčák žádá od čtyř obcí celkem 7,75 milionu korun za právní pomoc při získání odškodného za výbuch muničních skladů ve Vrběticích, uvádí server Seznam Zprávy. Výši odměny obce neznaly předem a někteří místní politici se domnívali, že pomoc je bezplatná. 

Dva muniční sklady u Vrbětic na Zlínsku explodovaly v roce 2014. České bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchu byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby. Stát obcím v okolí Vrbětic a jejich obyvatelům umožnil zákonem získat odškodné.

Polčák chce nyní po čtyřech obcích, které dohromady získaly 310 milionů korun, aby mu vyplatily 2,5 procenta ze získané částky, uvádí Seznam Zprávy. Celkem by to bylo 7,75 milionu Kč.

Ve Vlachovicích, které získaly odškodnění 116,5 milionu Kč, hlasovali zastupitelé o smlouvě s Polčákem minulé pondělí. Schválený dokument přiznává advokátovi za jeho služby 2,9 milionu Kč. Opoziční zastupitelé se přitom domnívali, že Polčák pracuje pro obec zadarmo, aby pomohl dobré věci, uvádí Seznam Zprávy.

Podobně se na Polčákovu pomoc dívala i zlínská senátorka Alena Gajdůškovou (ČSSD), která se loni na jednáních o odškodnění podílela. “Já myslela, že to pro ně dělá zadarmo. A už vůbec by mě nenapadlo, že za miliony,” řekla Seznam Zprávám.

Zdroj: ČTK, foro: STAN

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře