Policisté ve Zlínském kraji zajistili dalších 37 běženců, Cvičení "JIH" se proměnilo v ostrou akci
Policisté ve Zlínském kraji zajistili za poslední den dalších 37 běženců. U devíti migrantů přistoupili k takzvané readmisi, což znamená, že je vrátili na území Slovenska. Žádného převaděče od sobotních 07:00 do dnešních 07:00 v regionu nezadrželi. 

Kontroly na hranicích se Slovenskem začaly kvůli zvýšené migraci ve čtvrtek 29. září. Trvat by měly do pátku 28. října. V uplynulých 24 hodinách policisté podle mluvčí zadrželi migranty v okolí Starého Hrozenkova na Uherskohradišťsku a Nového Hrozenkova a Karolinky na Vsetínsku.

Od 29. září do dnešního rána zajistila policie ve Zlínském kraji v součtu 1152 běženců. Vstup na území České republiky od začátku kontrol v regionu odepřela 96 migrantům, dalších 78 vrátila na území Slovenska. Policisté v kraji od konce minulého měsíce zadrželi i 14 převaděčů. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytli zástupci policie.

Do Zlínského kraje začali proudit migranti ve zvýšené míře od května, do středy 28. září jich policisté v regionu evidovali přes 3150. Hranice se Slovenskem kontrolují stovky policistů, pomáhají jim vojáci a celníci. Pracují na 27 bývalých hraničních přechodech v ČR, jinde nelze státní hranice překračovat. Policisté hlídají i takzvanou zelenou hranici. Ve Zlínském kraji kontrolují sedm silničních hraničních přechodů a dva železniční.

Běžence zajištěné v regionu policie převáží do migračního centra v Holešově na Kroměřížsku. V areálu tamní policejní školy zjišťuje, zda nejsou ozbrojeni, policisté kontrolují jejich totožnost, fotografují je a berou jim otisky prstů. Poté migranty převážejí do Hulína na Kroměřížsku, odkud běženci vlakem odjíždějí do jiné země nebo pokračují k vyřízení svého pobytu na území České republiky. Pro běžence je ČR vesměs tranzitní zemí, směřují hlavně do Německa.

Zdroj: ČTK, foto ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře