krimi zprávy, policie, zprávy čr, kriminalita, dopravní nehody, zprávy z čr

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi osm lidí kvůli podezření z páchání trestné činnosti při přidělování městských bytů a nebytových prostor v Brně.

Aktuálně dělají domovní prohlídky na základě soudních příkazů, uvedlo dnes ráno na webu Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Zásah by se měl týkat přidělování bytů na radnici Brno-střed. ČTK to řekla předsedkyně kontrolního výboru Monika Lukášová Spilková, která na nesrovnalosti při přidělování bytů upozorňovala. Podle webu Aktualne.cz policisté zasahují u Otakara Bradáče, vlivného člena brněnské ODS a známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).

“Policejní orgán nyní na několika místech provádí jednotlivé úkony trestního řízení. Domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor jsou prováděny na základě konkrétních soudních příkazů. Se souhlasem dozorové státní zástupkyně bylo z důvodu existence vazebních důvodů k tomuto okamžiku zadrženo osm osob,” uvádí státní zastupitelství. Státní zástupkyně si vyhradila poskytování informací v této věci. „Já mohu pouze sdělit, že náš útvar provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Olomouci,“ řekl dnes ČTK mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Policisté vedou pod dozorem státní zástupkyně trestní řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu účasti na organizované zločinecké skupině, zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku spáchaného ve prospěch organizované zločinecké skupiny a dále ze spáchání zločinu zneužití pravomoci úřední osoby.

Lukášová Spilková uvedla, že jako předsedkyně kontrolního výboru dlouhodobě na nesrovnalosti při přidělování městských bytů upozorňovala. “Nejen na nakládání při přidělení, ale také na podivné směny, podnajímání bytů a tak dále. Chodily i podněty od občanů, kteří si všimli podivných věcí,” řekla Lukášová Spilková.

“Na radnici Brno-střed policie nezasahuje, zaměstnanci, úředníci jsou v práci, fungujeme běžným provozem,“ řekla ČTK mluvčí radnice Kateřina Dobešová.

Aktualne.cz uvedlo, že policisté zasahují u Blažkova známého Otakara Bradáče, který byl ministrovým někdejším obchodním partnerem a také advokátním koncipientem. Z jeho bytu v centru Brna policisté podle webu vynášeli věci do přistavených automobilů. V zářijových volbách Bradáč obhájil mandát zastupitele Brna-středu, přičemž v končícím volebním období vede na stejné radnici bytovou a dislokační komisi, které rozhodují o tom, komu radnice přidělí byty.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře