Loni hořela v Česku největší plocha lesů za deset let, Požár u Hřenska se asi rozšířil, hasiči objevili nové ohnisko

Hasiči objevili u Hřenska na Děčnsku v Národním parku České Švýcarsko nové ohnisko. Požár se asi z původního místa rozšířil. Hoří na další ploše o velikosti zhruba čtvrt hektaru. Řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Faják.

Hořet v Národním parku České Švýcarsko začalo dnes ráno

Na místě je 26 jednotek požární ochrany, policejní vrtulník i letadlo letecké hasičské služby. Z větší části se podařilo požár hasičům dostat pod kontrolu. Dorazila také lezecká jednotka, zasahuje ve skalnatém terénu. Škoda zatím odhadnuta nebyla a známá zatím podle Fajáka není ani příčina vzplanutí. Událost se obešla bez zranění, uvedl.

Les hoří v těžko dostupném terénu v lokalitě Malinový důl od dnešního rána. Silnice z Hřenska do Mezní Louky je kvůli zásahu hasičů neprůjezdná. Uzavřené je parkoviště Nad Klepáčem. Mluvčí správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov uvedl, že příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování. “Vysoce pravděpodobný je lidský faktor, neboť z nedávné doby není známa žádná přírodní událost, například úder blesku, která by mohla vést ke vzniku ohně,” řekl Salov.

V Národním parku České Švýcarsko hořelo také v dubnu. Tehdy vzplál zhruba jeden hektar lesa a rovněž na místo vyrazil vrtulník. Hasiči u požáru zůstali až do druhého dne.

Zdroj: ČTK, foto: ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře