Praha: Informace k finále Evropské konferenční ligy UEFA

Již ve středu 7. června bude Praha hostit finále Evropské konferenční ligy UEFA na stadionu SK Slavia Praha

Mimořádná sportovní událost upoutá pozornost fotbalových fanoušků po celém světě a nabídne Pražanům doprovodné akce. Vzhledem k rozsahu této události se však budou muset řidiči připravit na částečná omezení v dopravě zejména v Praze 10. Hlavní město společně s pořadatelem zajistilo, aby byl dopad na obyvatele metropole včetně dopravních omezení co nejmenší.

O vítězství v Evropské konferenční lize UEFA se utkají italská Fiorentina a anglický West Ham v Eden Areně, tedy na stadionu SK Slavia Praha. V rámci středy 7. června a částečně čtvrtka 8. června však budou s touto akcí spojena některá dopravní opatření. Řidiči se musí připravit na uzavírku ulic Vladivostocká, U Slavie a U Vršovického hřbitova a také na zákaz zastavení v několika dalších ulicích. Objízdná trasa uzavírky ulice U Slavie a U Vršovického hřbitova bude vedena Moskevskou ulicí, z ulice Bělocerkevská nebude umožněno odbočení vozidel vlevo do ulice Vršovická.

Pražané mohou využít bezplatnou informační linku 800 100 991, která bude v provozu v pondělí 5., v úterý 6. (v obou dnech od 9:00 do 18:00) a ve středu 7. června (9:00 až 23:00). Dopravní omezení včetně časů platnosti těchto opatření naleznete v příloze.

Na všechny oficiální akce přímo související s finále budou dohlížet členové soukromé bezpečnostní služby, a to jak na stadionu, tak ve Fan Meeting Pointech. Připravena bude také policie a další složky integrovaného záchranného systému, které se na přípravě bezpečnostních opatření spolu s UEFA a FAČR rovněž dlouhodobě podílely.

Ačkoliv je finálový zápas vyprodaný (kapacita stadionu je 18 000 diváků), pořadatelé připravili nejen pro fotbalové fanoušky několik doprovodných akcí.
  • Trophy Experience. V úterý 6. a ve středu 7. června bude před Rudolfinem vždy od 10:00 umístěna trofej pro vítěze, se kterou se bude možné vyfotografovat. Na slavnostní odhalení v úterý 6. června v 9:45 hodin dorazí různé fotbalové osobnosti. Už tento týden je trofej vystavená na Letišti Václava Havla.
  • Fan Meeting Points. Ve středu 7. června, tedy v den zápasu, budou přístupné dvě fanzóny. Jedna bude na Letenské pláni pro fanoušky West Hamu, druhá na Výstavišti pro příznivce Fiorentiny. Program tvoří UEFA se zástupci obou klubů. Fan Meeting Pointy otevřou v rámci dne.
  • Giant Trophy. Od pátku 2. června do čtvrtka 8. června budou před Obecním domem a na Letišti Václava Havla umístěné obří napodobeniny trofeje.

Do organizace této akce se kromě Magistrátu hl. m. Prahy zapojily městské části Praha 7 a 10, SK Slavia Praha, Dopravní podnik hl. m. Prahy, České dráhy, Letiště Václava Havla a další instituce tak, aby pro obyvatele Prahy byla omezení co nejpřijatelnější. Na akci se podílí také přibližně 300 dobrovolníků, kteří obsadí pracovní pozice na stadionu, ve Fan Meeting Pointech nebo například na letišti.

Pomáhat budou i s navigací fanoušků – aby obyvatele Prahy akce omezila co nejméně. V den zápasu budou na letišti vyhrazené autobusy pro příznivce obou klubů, které pojedou přímo do určených Fan Meeting Pointů. Pro podvečerní cestu na stadion budou mít fanoušci Fiorentiny k dispozici speciální vlaky z Holešovic přímo do Edenu a kvůli příznivcům West Hamu bude výrazně posílena linka metra A. Po utkání navíc bude prodloužena jeho provozní doba až do 2:00 hodin. V okolí stadionu nebudou v tu dobu žádné doprovodná akce, aby do Prahy 10 přijížděli pouze fanoušci se vstupenkou. Na místě vznikne vnější bezpečnostní perimetr.

„Uvědomujeme si, že některým obyvatelům mohou přijatá opatření způsobit komplikace, a předem se za ně omlouváme. Všechny zainteresované strany se snažily, aby dopad na běžný život Pražanů byl co nejmenší. Zároveň jsme chtěli, abychom Prahu prezentovali v co nejlepším světle. Věříme, že jsme učinili všechna opatření pro hladký průběh finále nejenom na stadionu, ale v celé Praze,“ uzavírá tiskový mluvčí organizačního týmu Petr Šedivý.

Přehled dopravních opatření ZDE v příloze

Zdroj: Hlavní město Praha

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře