Zeman chtěl abolici u úniku z BIS i vrbětické zprávy, Milost, Prezident Miloš Zeman navštíví 17. a 18. října Ústecký kraj, Senát, parlament, hrad, rozpočet, Ukrajina, Rusko, Válka, Zeman, Vláda, Očkování, covid, Babiš, Fiala, Prezident Zeman svolal zasedání Sněmovny na 8. listopadu
Prezident Miloš Zeman přijede ve druhé polovině října do Ústeckého kraje. Potká se s politickou reprezentací kraje, v plánu má i setkání s občany. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Magdalena Fraňková. Sever Čech v minulosti navštívil prezident několikrát, naposledy v roce 2018.

Zeman přijede do Ústí nad Labem v pondělí 17. října. Odtud se vydá do Děčína. Na programu dvoudenní cesty je také návštěva obce Lukavec na Litoměřicku, která získala titul Vesnice roku Ústeckého kraje 2022. S občany se sejde prezident mimo jiné v Děčíně. Přesný program bude ještě podle mluvčí upřesněn.

Naposledy byl Zeman na oficiální návštěvě v Ústeckém kraji v červnu 2018. Zastavil se tehdy v místech, v nichž získal v prezidentských volbách největší podporu. Poslední prezidentské volby se konaly v lednu 2018, další se konají ode dneška za sto dní.

Do konce svého prezidentského mandátu má Zeman v plánu také několik zahraničních cest, a to oficiální návštěvu Srbska a účast na summitu visegrádské čtyřky na Slovensku. Jeho poslední zahraniční cesta by měla vést příští rok na Slovensko. Zeman v minulosti řekl, že by chtěl do konce svého volebního období znovu navštívit Čínu. V sobotu ale poslal čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi blahopřejný dopis k 73. výročí vyhlášení Čínské lidové republiky. Uvedl v něm, že by se s ním velmi rád do konce volebního období setkal, ale že mu lékaři letecké cestování nedoporučují.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře