Přišli o drogy za milióny. Kriminalisté rozkryli síť prodejců a distributorů drog

Detektivové z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy odhalili síť hlavních prodejců, menších odběratelů a možných distributorů kokainu a pervitinu. Celkem zadrželi a obvinili čtyři osoby, z nichž jsou tři stíhány vazebně.

První ze dvou hlavních organizátorů pětapadesátiletý muž se specializoval na pervitin, který získával přímo do několika výrobců a následně ho prodával menším odběratelům. Druhý hlavní  pětašedesátiletý organizátor se specializoval na kokain, který získával ze zahraničí. Drogy byly určeny především k distribuci a prodeji v Praze a České republice.

Oba muži drogy skladovali a následně připravovali k prodeji menším distributorů v prostorách v Praze 4, které si za tímto účelem společně pronajali. Po přibližně roční práci kriminalisté v jeden okamžik  ve dvou sousedících bytech v Praze za pomoci zásahové jednotky zadrželi  oba muže. Při zadržení se bránili a kladli aktivní odpor. Další dvě osoby byly zadrženy po předchozích předávkách drog.

Kriminalisté při domovní prohlídce v bytech a ve společně pronajatých prostorech nalezli a zajistili 4,5 kg pervitinu, 300 g kokainu, přibližně 20 kg tablet soužící k výrobě pervitinu.

Dále zajistili krátké střelné zbraně, přibližně 1 milion korun, lis na zpracování drog, prostředky pro jejich vážení, dělení a jejich další úpravu, počítače, mobilní telefony a další věci. Prodejem těchto drog a výrobou drog ze zajištěných tablet by muži mohli vydělat přibližně až deset milionů korun.

Za prodej drog si kupovali drahá vozidla, šperky, značkové oblečení a jezdili na luxusní zahraniční dovolené. Policisté čtveřici mužů obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvanácti let.

Díky velmi dobré spolupráci s Národnou kriminálnou agenturou Prezídia Policajného zboru Slovenské republiky – Odbor východ došlo k výměně důležitých informací o osobách, které se na uvedené trestné činnosti podílely a podařilo se zmapovat distribuci drog i do zahraničí.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře