Informace k poskytování ubytovacích služeb
Na základě četných žádostí se prodlužuje výzva COVID – Ubytování II HUZ do 29. dubna do 12. hod., aby měli všichni uchazeči o dotaci dostatek času žádost podat. Zároveň reagujeme na diskuze s profesními asociacemi a rozšiřujeme o chatové osady a kempy. K proplacení prvních žádostí individuálních ubytovacích zařízení dojde začátkem příštího týdne. Žádosti hromadných ubytovacích zařízení se začnou proplácet ihned po notifikaci Evropské komise.

„Chápeme složitou situaci, v níž se ubytovací zařízení ocitla. Jedná se o jedno z nejvíce zasažených odvětví vůbec, a proto máme připraveny tři miliardy korun, abychom mohli proplatit opravdu všechny žádosti. Už na začátku příštího týdne poputují první platby na účty žadatelů,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
U individuálních ubytovacích zařízení k dnešnímu dni registrujeme celkem 2 787 žádostí za 165 688 091 Kč. Většina je již vyhodnocena a bude v krátkém čase proplacena. U hromadných ubytovacích zařízení je to celkem 5 439 žádostí za 2 692 647 840 Kč. S jejich proplácením začneme ihned po obdržení rozhodnutí  Evropské komise o notifikaci.
 
Momentálně se připravuje plošný kompenzační program COVID – 2021 v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), který počítá s pomocí ve výši 500 korun na den za zaměstnance po dobu, kdy byl provoz podniků kvůli covid-19 omezen. Kompenzace je možné dostat zpětně za období od 11. ledna 2021. Nový program COVID – 2021 pomůže všem podnikatelům, kterým v letošním lednu a v únoru ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 klesly tržby alespoň o 50 %.

Zdroj: MMR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře