První zásilka antigenních testů pro samotestování žáků ve školách dorazila do Česka

Včera dorazila první zásilka (1 000 350 tis. ks) antigenních testů pro samotestování žáků ve školách na Letiště Václava Havla. Do poloviny března do Česka v několika zásilkách přiletí 3,654 mil. testů. 

Zástupci ministerstev vnitra, zdravotnictví a školství v sobotu, 27. února 2021, na Letišti Václava Havla převzali první zásilku antigenních testů od společnosti Lepu Medical Technology. Testy Česká republika objednala kvůli plánovanému návratu žáků do škol, který vláda kvůli epidemiologické situaci zatím odložila. „Testy přišly v plánovaném termínu a v dohodnutém množství. Přestože jsme návrat žáků do škol museli odložit, testy v budoucnu rozhodně využijeme,“ uvedl ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Testy zatím převezli hasiči do skladu ve Svojšicích. K jejich distribuci do jednotlivých krajů dojde ve chvíli, kdy bude návrat dětí do škol aktuální. Zásilka dorazila v pořádku a její obsah byl v souladu s podepsanou smlouvou, což na místě zkontroloval zástupce Ministerstva zdravotnictví.

Testy dodala společnost Tardigrad International Consulting, která byla komisí v polovině února vyhodnocena jako nejvhodnější ze seznamu Ministerstva zdravotnictví. Splnila formální podmínky výběru a schopnost dodat včas požadované množství testů. Jde o testy na jednoduchý odběr z přední části nosu, které jsou stejného typu, jaký využívá Rakousko.

Zde naleznete záběry z převzetí antigenních testů a jejich převozu do skladu ve Svojšicích.

Zdroj a foto: Ministerstvo vnitra

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře