Státní zástupce se odvolal v kauze Čapí hnízdo, Babiš půjde znovu před soud v kauze Čapí hnízdo

Soudního líčení s Babišem – Soud bude na Babišovu kauzu Čapího hnízdo vydávat vstupenky pro veřejnost

Zájemci z řad veřejnosti se na hlavní líčení v kauze Čapího hnízda dostanou na základě vstupenek, které bude pražský městský soud vydávat každý jednací den před soudní síní. Kapacita je 80 míst, pokud by byl zájem vyšší, zpřístupní soud i balkon s dalšími 36 místy. ČTK to sdělil mluvčí soudu Adam Wenig. V případu čelí obžalobě expremiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová.

Kauzu dotačního podvodu začne senát soudce Jana Šotta veřejně projednávat v pondělí, pokračovat bude prozatím do pátku. Jednání se uskuteční v největší síni soudu.

“V rámci opatření proti přeplňování jednací síně bude přístup do ní upraven vydáváním vstupenek. Vstupenky budou vydávány každý jednací den před místností číslo 101, a to vždy do doby, dokud nedojde k jejich vyčerpání,” popsal Wenig. Lístky bude u dveří do síně kontrolovat justiční stráž.

Mluvčí doplnil, že pro média soud vyhradí 24 označených míst v první a části druhé řady jednací síně. Novináři se u Weniga musí předem akreditovat do tohoto čtvrtka, přičemž každá redakce má nárok na jednu vyhrazenou vstupenku. “Pokud by za redakci mělo zájem více osob, mohou se ucházet o takzvané obecné vstupenky. Je však potřeba, aby zájemci dorazili s dostatečným časovým předstihem, neboť vstupenek je omezený počet a přednost dostanou ti, kteří dorazí dříve,” dodal.

Natáčení a fotografování soud novinářům umožní pouze před zahájením hlavního líčení.

Obžaloba tvrdí, že předseda hnutí ANO Babiš zajistil svým vlivem a činností vytvoření podmínek k tomu, aby společnost Farma Čapí hnízdo zdánlivě navenek splňovala podmínky pro získání padesátimilionové dotace na stavbu multifunkčního kongresového areálu. Podle trestního zákoníku hrozí jemu i Nagyové až desetileté vězení, státní zástupce pro ně ale navrhuje podmínky a peněžité tresty.

Čapí hnízdo nyní vlastní společnost Imoba z holdingu Agrofert, která v roce 2018 spornou dotaci státu vrátila. Babiš vlastnil holding do roku 2017, pak jej vložil do svěřenských fondů.

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře