Tisíce demonstrantů míří k budově ČT, zablokovali magistrálu

Tisíce demonstrantů dnes odpoledne pochodují z centra Prahy k budově České televize

Účastníci protestu, který svolal organizátor protivládních demonstrací Ladislav Vrabel, chtějí demonstrovat “za umožnění vystoupení ve vysílání ČT”. Protestní pochod zkomplikoval dopravu v Praze, policie uzavřela magistrálu ve směru z centra a dopravní podnik odklání i náhradní autobusovou dopravu za metro C ve vyloučeném úseku mezi Florencí a Pražského povstání.

Demonstranti se sešli kolem 14:00 v Opletalově ulici nedaleko Hlavního nádraží, podle odhadu ČTK jsou jich tisíce. Poblíž Státní opery vyšli na magistrálu, po které pochodují ven z města. Po hodině se dostali na Nuselský most, který je zhruba v polovině trasy pochodu.

Policie odklání z magistrály ve směru z centra na Pankrác dopravu, pro auta komunikaci uzavřela. Uzavření dopravní tepny zkomplikovalo i náhradní autobusovou dopravu za metro C. Dopravní podnik autobus ve směru na Pražské povstání odklání přes Myslíkovu a Podolské nábřeží.

Podle vyjádření České televize na twitteru žádají demonstranti, aby odvysílala desetiminutový projev jejich představitele na ČT1 a ČT24. “Takto to nefunguje. Program ČT určují pravidla, kodexy, standardní postupy. Ne tlak. ČT projevy na přání vysílat nemůže. A nebude,” uvedli představitelé televize ve středu na twitteru. Vrabel přitom novinářům řekl, že protest na Kavčích horách bude poklidný, před budovou vystoupí asi 12 řečníků.

Podle zpravodajky ČTK na místě demonstranti mají české vlajky a transparenty s nápisy “ČT patří všem” nebo “Svoboda končí tam, kde začíná signál ČT”. Při pochodu pokřikují “už je to tady”, “demisi” a “hanba vládě” a hvízdají. Někteří nesou vlajky neparlamentního hnutí Trikolora.

Na protest dohlížejí policisté. Pražská policie již ve středu vzkázala, že je připravená udělat maximum pro zajištění veřejného pořádku a ochrany zdraví i majetku. Řidiče varovala před odpoledním omezením provozu mezi Václavským náměstím a Kavčími horami a rezidenty upozornila na to, že některé ulice poblíž sídla televize budou až do večera zcela neprůjezdné.

Vrabel, který podle médií čelí řadě exekucí, v minulých měsících organizoval několik protivládních demonstrací. Na poslední, pořádané 28. října, se podle odhadů policie sešly nižší desítky tisíc lidí. Na náměstí se při protestu nacházely petiční stánky Svobodných nebo prezidentských kandidátů Josefa Skály (KSČM) a Aleny Vitáskové. Po demonstraci vznikly před Národním muzeem potyčky mezi jejími příznivci a odpůrci. Někteří demonstranti se střetli i s policií.

Zdroj: ČTK, foto: Facebook ČT24

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře