Trikoloru nadale povede Zuzana Majerova Zahradnikova.
Předsedkyní Trikolóry zůstane překladatelka a bývalá poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková, delegáti ji zvolili na sněmu. Hnutí vede od loňského roku. Aktuálně delegáti na neveřejném zasedání volí místopředsedy.

Její nejvážnější vyzyvatele byl Jindřich Rajchl. Ten měl podporou několika krajských organizací. Ve svém kandidátském projevu tvrdě zkritizoval stávající politický kurz Trikolóry, včetně údajných podpásovek během kampaně.

Jmenoval tým, se kterým by rád stranu vedl, sestávající většinou z části dosavadních funkcionářů strany, ale na konci svého projevu oznámil rezignaci jak v rámci volby předsedy, tak i na členství a oznámil v brzké době založení nového (Národně konzervativního?) subjektu.

Trikolóru založil Václav Klaus mladší v roce 2019, když byl vyloučen z ODS i z jejího poslaneckého klubu. Loni v březnu oznámil, že opouští funkci předsedy hnutí a nebude za něj kandidovat ve sněmovních volbách. Předsednictví převzala Majerová Zahradníková. Ve volbách blok Trikolora Svobodní Soukromníci získal 2,76 procenta hlasů, nepřekročil tak pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny.

Podle dřívějšího vyjádření Majerové Zahradníkové bude sjezd řešit i pojmenování, protože hnutí šlo do voleb společně s dalšími stranami pod názvem Trikolora Svobodní Soukromníci. Preferovala by, aby zůstal název Trikolóra a hnutí občanů se změnilo na politickou stranu.

Zdroj: ČTK/Byznys v Česku

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře