Pandemický zákon je klacek na občany, který nepotřebujeme

TRIKOLÓRU opustil další významný člen. Po předsedovi a zakladateli hnutí Václavu Klausovi ml., včera složil svou funkci i místopředseda hnutí Dalibor Uhlíř. Ten své důvody sdělil v dopise (viz. níže) adresovaném předsednictvu hnutí a následně je zveřejnil i na svém facebookovém profilu.

Dopis předsednictvu Trikolóry – hnutí občanů

Vážená paní předsedkyně, vážení členové předsednictva, 

k pondělí 12. dubna 2021 rezignuji na funkci celostátního místopředsedy Trikolóry – hnutí občanů.  

Za dva roky jsme ušli velký kus společné cesty a pokusili se zvednout upadající význam konzervativní pravice v naší zemi. Trikolóra se svými koaličními partnery získala v posledním průzkumu agentury Ipsos 5% podíl, což je skvělý vstup do začátku letošní volební kampaně, velká příležitost a naděje na vzestup konzervativního hnutí v naší zemi.

Jsem přesvědčen, že po rezignaci předsedy hnutí Václava Klause ml. jsme se zachovali ukvapeně a naší jedinou výraznou politickou osobnost nechali příliš snadno odejít ze struktur Trikolóry. Česká konzervativní pravice tím významně ztratila. Zastávám stejný názor, jaký vyjádřil prof. Václav Klaus ve svém prohlášení k této situaci: „Trikolóra se svého zakladatele – v kontextu vážnosti doby – nesměla tak snadno vzdát.”

Považoval jsem za svou povinnost připravit Ideovou konferenci Trikolóry, kterou jsem jako místopředseda měl na starosti. Myslím si, že se povedla a členská základna i veřejnost získaly v maximální možné míře povědomí o tom, kam Trikolóra směřuje a jaká jsou její témata a myšlenkové priority. Podařilo se také získat vyjádření a důležité vzkazy některých významných zástupců veřejného, profesního i politického života v čele s bývalým prezidentem, prof. Václavem Klausem.

Považoval jsem za svou povinnost prosadit standardní konání sněmu dle stanov hnutí nebo volbu nového předsedy hnutí všemi členy, jak o to žádala široká členská základna. To považuji za nejčistší formu znovuzískaní důvěry členů po odchodu prvního předsedy hnutí. Bohužel se mi to prosadit nepodařilo.

Zuzana Majerová Zahradníková získala, po úpravě stanov předsednictvem, legitimní mandát předsedkyně a měla by tedy dostat příležitost vytvořit si svůj tým spolupracovníků, které si již přivedla a nebo v blízké době přivede. Měla by také dostat příležitost pro stanovení dalšího politického směřování Trikolóry, což se již děje.

Přeji paní předsedkyni a celé Trikolóře úspěch ve volbách! Budu nadále konzistentně hájit konzervativní principy – svobodu, volný trh, obranu českých národních zájmů a další pilíře, na kterých byla Trikolóra postavena. Osobně neustupuji do pozadí a zůstávám věrný konzervativním myšlenkám a hodnotám, jako to neustále dělám již od devadesátých let.

Děkuji všem za možnost s vámi spolupracovat a věřím, že se v budoucnu, ať už politicky nebo osobně, budeme dále potkávat. 

Dalibor Uhlíř, v Českých Budějovicích 12.4.2021 (Starší rozhovor s Daliborem Uhlířem si můžete přečíst ZDE)

Například exprezident Václav Klaus v rozhovoru pro MF Dnes hovoří o „troskách Trikolóry“, které prý zbyly po ohlášeném odchodu jeho syna z politiky.

Trikolóře v nadcházejících volbách nevěří ani politologové a v předvolebních průzkumech se stále potácí hluboko pod 5 procentní hranicí.

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře