Nezaměstnanost, Úřad práce nabízí pomoc zaměstnavatelům i zaměstnancům, Šanci na zkrácený pracovní úvazek pro nezaměstnané otevírá nový projekt Úřadu práce ČR s názvem FLEXI

Úřad práce ČR nabízí v rámci služeb zaměstnavatelům i zaměstnancům projekt Outplacement

Úřad práce ČR realizuje na všech pracovištích v rámci celé ČR projekt OUTPLACEMENT. Prostřednictvím projektu nabízí služby, které mohou pro zaměstnavatele i zaměstnance pomoci zmírnit dopady snižování počtu zaměstnanců, hromadného propouštění nebo odchodů zaměstnanců z různých důvodů ze zaměstnání. UP nabízí množství aktivit a finančních příspěvků, využití poradců a řadu dalších možností.

Úřad práce ČR nabízí outplacement v rámci služeb zaměstnavatelům i Vašim zaměstnancům.

Pro zaměstnavatele, kteří přijmou propouštěné pracovníky do práce, poskytne příspěvek na mzdu nových zaměstnanců, a to až do výše 15 tis. Kč měsíčně po dobu až 9 měsíců.

Pokud přecházíte na nový podnikatelský program nebo rozšiřujete své aktivity a personální kapacity a potřebujete zaměstnance proškolit, UP přispěje až 85 % z uhrazené částky na výdaje spojené se změnou nebo zvýšením kvalifikace nových i stávajících zaměstnanců. Plně uhradí také mzdové náklady na zaměstnance po celou dobu jejich účasti na vzdělávání.

OUTPLACEMENT nabízí aktivity a spolupráci pro zaměstnance, kterým hrozí, že přijdou o práci kvůli hromadnému propouštění, jsou ve výpovědní době, dále zaměstnance, jimž končí pracovní poměr dohodou nebo na základě pracovní smlouvy na dobu určitou. Spolupráci s Vámi a Vašimi zaměstnanci zahájíme ještě v době trvání jejich pracovního poměru. Poradíme, jak dál po ukončení zaměstnání, pomůžeme s přípravou na změnu povolání, nabídneme školení či rekvalifikaci, informace o volných pracovních místech, spolupracujeme se zaměstnavateli, kteří hledají nové zaměstnance.

Po vzájemné dohodě zajistíme přímo ve Vaší firmě mobilní poradenské pracoviště, kde poradíme odcházejícím zaměstnancům, jak dále postupovat, pokud jde o případnou evidenci na Úřadu práce ČR, vytipujeme pro ně vhodná pracovní místa v regionu nebo doporučíme vhodnou rekvalifikaci.

V případě nevyhnutelnosti propouštění i jakýchkoli jiných odchodů zaměstnanců ze zaměstnání Vás žádáme o předání přiloženého letáku propouštěným zaměstnancům nebo zprostředkování schůzky s těmito zaměstnanci. Nabízené služby a spolupráci představíme přímo ve Vaší firmě nebo v rámci on-line komunikace. Mgr. Viktor Najmon, generální ředitel Úřadu práce ČR

LETÁK KE STAŽENÍ (PDF)

Pro více informací navštivte webové stránky Úřadu práce. Případně pište na email outplacement@uradprace.cz. Můžete také využít služeb Call centra ÚP ČR na bezplatné telefonní lince 800 77 99 00.

outplacement

Zdroj: Úřad práce ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře