Ústecký kraj spouští Ochutnejkraj.cz, portál s regionálními výrobky a zážitky

Ústecký kraj podporuje řemeslnou výrobu a produkci různorodými marketingovými nástroji. V letošním roce se portfolio aktivit rozšiřuje více do online prostoru. Ústecký kraj nabídne ochutnávku místní produkce v segmentech výrobků, služeb, zážitků, farmářských trhů a akcí návštěvou farem prostřednictvím produktové mapy Ochutnejkraj.cz

V uživatelsky příjemném prostředí portálu Ochutnejkraj.cz je přehledný seznam regionálních producentů, organizátorů a zemědělských podniků s prodejem ze dvora. Vše je lokalizováno do mapy a kalendáře akcí.

Návštěvník zde nachází dodavatele potravin a surovin, které se mohou stát i cílem zajímavé návštěvy k výrobcům originálních předmětů a produktů, v nabídce jsou i unikátní zážitky nebo dobré služby. Každý prezentovaný držitel má možnost nabídnout své portfolio školám. Na webu mají své místo také farmářské trhy a farmy a hospodářství.

Ústecký kraj chce platformou Ochutnejkraj.cz usnadnit budování korektních vztahů mezi regionálními producenty a jejich odběrateli a podpořit krátké nákupní a dodavatelské řetězce s důrazem na zvýšené uplatnění lokálních produktů nejenom pro běžného občana kraje, cílícího na nákup regionálních surovin a produktů, nabízí také využití lokální produkce jako turistického cíle v segmentu cestovního ruchu.

Produktová mapa Ochutnejkraj.cz je spuštěna od dubna letošního roku. Prvotní databáze webu je založena na držitelích značek kvality. Je tím zajištěna garance původu v Ústeckém kraji a certifikát potvrzuje určitou úroveň kvality nabízeného sortimentu. Značky kvality umožňují certifikovat svou produkci v širokém portfoliu ekonomických aktivit od výrobků přes služby nebo zážitky. Práce na portálu jeho spuštěním nekončí. Databáze by se mohla rozšířit i o výrobce bez certifikace, kdy bude nutno přesně definovat podmínky, protože značky kvality mají své opodstatnění a jejich držitel musí splňovat parametry, které Ústecký kraj ze své pozice ověřovat nemůže.

Ústecký kraj jako jediný z krajů v České republice podporuje řemeslnou výrobu tak různorodými aktivitami. Kraj je pokrytý čtyřmi regionálními značkami Asociace regionálních značek, které garantují původ výrobků a um lidí v kraji a o jejichž udělení můžete požádat, jsou podporovány soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje, Potravina z kraje Přemysla Oráče, soutěže o nejlepší piva, vína, chléb kraje, soutěž Zlatý džbánek za zachování a rozvoj lidových tradic. Vše Ústecký kraj prezentuje jak v rámci vybraných veletrhů cestovního ruchu, gastro festivalů a agro salonů v České republice i zahraničí a v rámci akcí otevřených dílen a farem v kraji, tak jen vydáván katalog řemeslné výroby. Prostřednictvím těchto aktivit Ústecký kraj napomáhá zprostředkování kontaktů mezi lidmi, mezi řemeslníky, výrobci a konečnými spotřebiteli.

Produktová mapa Ochutnejkraj.cz si najde své uživatele, protože je podporou všem poctivým výrobkům, které jsou nejlepší vizitkou našeho regionu. Chcete vyzkoušet a ochutnat, co Ústecký kraj s garancí původu nabízí, hledáte akce a možnost nakoupit si, nebo pokud chcete vzít žáky a studenty na exkurze, workshopy, dílny, prostě pojďte a ochutnejte Ústecký kraj.

Zdroj a foto: kr-ustecky.cz

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře