úmrtnost v čr, covid 19, epidemie, počty zemřelých, úmrtnost v čr, covid-19,

Pracovní skupina Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) zpracuje do pátku statistiku vytíženosti krematorií v jednotlivých krajích včetně návrhu řešení. Impulsem je komplikovaná situace v Moravskoslezském kraji. 

Ve středu 6. ledna 2021, jednal pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ÚKŠ. Zabýval se především současnou situací, přípravou očkování proti covidu-19 a přeplněností krematorií. „Do pátku zpracujeme statistiky vytíženosti krematorií ve všech krajích. Kapacita je překročena v Moravskoslezském kraji, ale i v dalších krajích se blíží maximu. Proto přijdeme s návrhem řešení, aby se těla např. vyvážela i mimo kraj,“ uvedl Jan Hamáček. V tuto chvíli se chystá převoz prvních 50 těl z Moravskoslezského kraje do Hustopečí. Problematika je v gesci Ministerstva pro místní rozvoj, nicméně vyřešení situace bude koordinovat pracovní skupina Ústředního krizového štábu pod vedením Hasičského záchranného sboru a ve spolupráci s Asociací pohřebních služeb.

ÚKŠ stále zajišťuje komunikaci s kraji při přípravě vakcinační strategie, v jejímž rámci už proběhlo několik videokonferencí s hejtmany. V tuto chvíli probíhá finální fáze připomínkování všech dokumentů k očkování, které vypracovalo Ministerstvo zdravotnictví. Vypořádávání by mělo začít v pátek. „Děkuji všem, kteří dodržují opatření. Všichni jsme unavení a naštvaní, ale návrat do normálu ještě bohužel nejde. Dokud nebudeme proočkovaní, jiná možnost než omezení kontaktů a dodržování opatření není,“ doplnil ministr vnitra.

Ministerstvo vnitra chce, aby v první fázi očkování přišla řada na 1100 členů resortu, tedy hlavně na policisty, hasiče a zdravotníky Ministerstva vnitra včetně policistů a hasičů, kteří se podílejí na testování a trasování kontaktů. Ostatní policisté a hasiči přijdou na řadu ve druhé vlně očkování.

Zdroj: Ministerstvo vnitra

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře