V cestovním ruchu pracuje každý pětadvacátý Čech
V cestovním ruchu pracuje každý pětadvacátý Čech – Lepší vybavenost turistických tras, rozvoj navigačních a informačních systémů, ekologicky šetrná doprava i podpora marketingových aktivit. Na to se zaměřují dvě výzvy Ministerstva pro místní rozvoj, které podpoří cestovní ruch v České republice částkou 197 milionů korun. Příjem žádostí o dotaci odstartuje 2. ledna 2024.

„Význam cestovního ruchu pro českou ekonomiku je nezpochybnitelný. V Česku v něm pracuje asi 215 tisíc lidí. Má velký dopad na rozvoj regionů, brání jejich vylidňování a podporuje investiční příležitosti. Přínosy turismu je potřeba lidem více přibližovat – i díky němu došlo v mnoha regionech k vybudování infrastruktury základních a doprovodných služeb. Chceme, aby Česká republika byla atraktivní destinací nejen pro turisty, ale i investory a podnikatele. Proto jsme na jeho podporu vyčlenili nadstandardní částku,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

První vyhlášená výzva se zaměřuje na rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v regionech. Podpoří vybavenost turistických tras, rozvoj navigačních a informačních systémů v destinacích, úpravu lyžařských běžeckých tras, ekologicky šetrnou dopravu v turistických regionech i monitoring návštěvníků. Tím usnadní pohyb turistů, pomůže rozvoji investic do cestovního ruchu, rozšíří poskytované služby a zvýší jejich kvalitu. Z Národního programu podpory cestovního ruch v regionech na to MMR vyčlenilo více než 118 milionů korun.

Druhá výzva cílí na marketingové aktivity v cestovním ruchu. Jejím základním cílem je zvýšení povědomí o nabídce cestovního ruchu v destinacích, zkvalitnění a rozšíření produktové nabídky a zlepšení její koordinace. Finanční prostředky mohou žadatelé využít například na realizaci komunikačních kampaní na podporu cestování po celé České republice, tvorbu a aktualizaci strategických dokumentů a marketingových výzkumů nebo zavádění inovací, včetně digitalizace. Pro žadatele je k dispozici přes 78 milionů korun.

Dotace bude poskytována do výše 50 % skutečně vynaložených uznatelných nákladů akce. Příjem žádostí skončí 29. února 2024.

Zdroj: MMR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře