V kempu u Orlické přehrady shořelo 11 karavanů

Rozsáhlý požár v kempu u Orlické přehrady. Oheň se rychle šířil a shořelo 11 karavanů

V pondělí 12. července přijali v 22:20 hodin hasiči na tísňovou linku 112 informaci o požáru karavanů v kempu Radava u Orlické přehrady v katastru obce Kovářov, část obce Chrást.

rozsahly pozar karavanu u orlicke prehrady

Operační středisko HZS Jihočeského kraje do kempu vyslalo profesionální hasiče ze stanice Milevsko a vyhlásilo poplach pro jednotky SDH obcí Hrejkovice, Kovářov, Zahořany, Kostelec nad Vltavou a v rámci mezikrajské výpomoci se do Radavy sjely ze Středočeskéhokraje také jednotky SDH obcí Petrovice, Petrovicko – Kojetín, Klučenice a Kozárovice. Se člunem vyjela tako VZS Praha – Orlík. Vzhledem k počtu zasahujících jednotek byl operačním střediskem v 22:31 hodin vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a následně v 0:59 hodin III. stupeň.

Celkem na požářišti zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily.
pozar karavanu u orlicke prehrady

Podle původního ohlášení na tísňovou linku hořely tři obytné karavany. Požár se ale rychle rozšířil na další obytné vozy a také blízký les. Hasiči nakonec likvidovali požár 11 karavanů, jednoho obytného vozu značky Avia a osobního auta značky Škoda Yeti. Požár zasáhnul les na ploše přibližně 70 x 70 metrů.

Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu krátce před půl dvanáctou večerní. Oba stupně požárního poplachu byly odvolány v 1:09 hodin. Úplnou likvidaci požáru byla velitel zásahu nahlásil v 3:21 hodin. Poté jednotky z místa požáru postupně odjížděly, na místě pro monitoring požářiště zůstala pouze jednotka SDH obce Kostelec nad Vltavou, a to do půl šesté ranní.

V karavanech nebyly žádné osoby, nejsou hlášeny žádné zranění. Co bylo příčinou vzniku požáru, šetří vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR. Výše škody zatím není známa.

Zdroj a foto: Týdeník policie

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře