V květnu zemřelo při autonehodách v ČR 36 lidí, O velikonočním víkendu zemřelo při nehodách sedm lidí, Obětí dopravních nehod za 14 dnů je víc než za celé měsíce

V květnu zemřelo při autonehodách v ČR 36 lidí, o dva méně než loni.

V letošním květnu zemřelo při dopravních nehodách v Česku 36 lidí, což je o dva méně než loni ve stejný měsíc. Počet těžce zraněných meziročně klesl téměř o polovinu na 111. Vyplývá to z předběžných údajů o nehodách na webu policie. Celkový počet tragických havárií za letošní květen však mohou ještě změnit další případné nehody za pátek 31.05.

Loni v květnu zahynulo na silnicích v České republice 38 lidí a těžce zraněno jich bylo 208. Letos je tak zatím květnový počet zemřelých i vážně zraněných nižší. I celkové množství obětí nehod od začátku roku je nyní nižší než loni za stejnou dobu. Za leden až květen si nehody v tomto roce vyžádaly 162 životů, zatímco loni bylo mrtvých za prvních pět měsíců roku 169. Přispěl k tomu hlavně měsíc březen, kdy počet mrtvých meziročně klesl o deset na 24.

Nejtragičtějším dnem letošního května bylo pondělí 20. května, kdy zemřelo při dopravních nehodách celkem pět lidí. Mezi mrtvými byl například motorkář, kterému ve Vochově nedaleko Plzně nedal při odbočování vlevo přednost řidič osobního auta. Podobná tragická nehoda se ve stejný den stala také u Dobřan na jižním Plzeňsku. Pětašedesátiletý motorkář tam tehdy zahynul, když mu při vyjíždění z místní komunikace nedala přednost řidička osobního auta.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře