V Nechanicích se střílelo. Muž měl 17 zbraní a 2300 nábojů

V neděli 28. listopadu v podvečerních hodinách jsme na lince 158 přijali oznámení o možné střelbě na jeden dům v Nechanicích.

Ke střelbě mělo dojít ve večerních hodinách, kdy oznamovatel uslyšel zvuk rozbitého skla. Po obhlídce domu zjistil, že má v jednom pokoji v horním patře prostřelené okno a žaluzii. Pod oknem nalezl střelu. Naštěstí se nikomu nic nestalo, celá rodina byla v tu dobu v přízemí.

Policisté případ zadokumentovali a okamžitě začali po střelci pátrat. ​Šetřením si vytipovali možného podezřelého muže bydlícího v sousedství. Jelikož měli důvodnou obavu, že bude ozbrojený a tudíž nebezpečný, byla k jeho zadržení nasazena zásahová jednotka. Muže zadržela a odchytla i jeho agresivního psa, kterého předala strážníkům městské policie k dočasnému umístění do útulku.

Třiadvacetiletý muž byl následně obviněn z trestných činů nedovolené ozbrojování a poškození cizí věci, k čemuž se doznal a za což mu hrozí až dvouleté vězení.

Policisté při domovní prohlídce zajistili 17 různých zbraní, přes 2300 nábojů různých ráží, 16 prázdných zásobníků, 2 plastové láhve se střelným prachem, průkazy zbraní a zbrojní průkazy. Jedna zbraň – samonabíjecí pistole, z které se mělo naposledy střílet, byla předána ke znaleckému zkoumání.

Z evidencí policisté zjistili, že zbraně a průkazy patří jeho otci. Sedmačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání dvou přestupků – řádně nezajistil své zbraně proti krádeži a umožnil manipulaci se zbraněmi osobě, která nemá zbrojní průkaz.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře