Nehodovost na drahách v Česku se loni v meziročním srovnání zvýšila.
Po srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku zemřel dnes strojvedoucí, druhý je zraněný. Tři vozy převážející propan-butan a jeden vůz na přepravu uhlí po srážce vykolejily, řekl dnes ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera doplnil, že odhad škody na trati činí čtyři miliony korun, odhad škody na vlacích inspektoři zjišťují. V součtu však škoda přesáhne deset milionů korun.

Jedna z lokomotiv začala hořet. Na místě zasahovalo devět hasičských jednotek a vrtulník letecké záchranné služby. ČTK to dnes řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Na Teplicku se srazily dva nakladni vlaky zemrel jeden strojvudce 1

“Jedna osoba zemřela, utrpěla velmi vážná smrtelná zranění, kterým na místě ihned podlehla,” upřesnil Voleník. Další člověk utrpěl středně vážná zranění a byl převezen sanitou do teplické nemocnice. U nehody zasahovaly dvě sanitky a vrtulník, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Požár hasiči již zlikvidovali. Vlak, který vzplál, vezl propan-butan, druhý náklad s uhlím, řekl ČTK operační důstojník hasičů. 

Na trati jezdí jak osobní, tak nákladní přeprava. Vlaky kvůli vyšetřování na trasu nevyjedou ještě několik dní.

Na Teplicku se srazily dva nakladni vlaky zemrel jeden strojvudce 2

Zdroj: ČTK. foto: Czech press media

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře