Většinu Česka zasáhnou ve čtvrtek večer a v noci silné bouřky

Většinu Česka zasáhnou ve čtvrtek večer a v noci silné bouřky.

Většinu Česka zasáhnou ve čtvrtek večer a noci na pátek silné bouřky. Doprovázet je bude vítr o rychlosti v nárazech až 80 kilometrů za hodinu a krupobití. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha před bouřkami platí od čtvrtečních 17:00 do pátečních 02:00. Bouře podle meteorologů hrozí hlavně na jihu a východě Čech, ve Slezsku a na téměř celé Moravě.

“Ve čtvrtek 6. června očekáváme během odpoledne ojediněle tvorbu přeháněk a bouřek. Později odpoledne dorazí od jihozápadu na naše území pásmo silných bouřek, které bude během večera a počátku noci rychle postupovat k severovýchodu až východu,” oznámili pracovníci ČHMÚ. Silné nárazy větru mohou vzhledem k podmáčenému terénu vyvracet stromy. “V menší míře se objeví kroupy a krátkodobé úhrny (srážek) kolem 25 milimetrů, které mohou lokálně zatopit níže položená místa a v silně nasycených oblastech rozvodnit menší toky,” doplnili meteorologové.

S bouřkami se některé regiony Česka potýkaly už v uplynulých dnech. Podle ankety ČTK mezi pojišťovnami způsobily o víkendu škody za desítky milionů korun. Deště také rozvodnily řeky, ještě dnes ráno zůstávaly toky na sedmi místech v Česku na nejnižším, prvním povodňovém stupni.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře