Vláda chystá nová pravidla pro pronajímání bytů přes Airbnb
Vláda přislíbila novelu, která bude řešit problém nevymahatelnosti pravidel pro digitální platformy, kde si hlavně turisté objednávají ubytování.

Současným stavem trpí zejména centra historických měst. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš si od novely slibuje jasné odlišení sdílené ekonomiky od apartmá v hotelu a možnost obcí řešit problémy na svém území. Návrh změn by ministerstvo mělo předložit do konce roku.

Začínáme urychleně pracovat na vládní novele, která umožní obcím regulovat sdílené ubytování na svém území, ale také jasně odliší příležitostný pronájem od hotelových apartmánů. Zákon bude vymahatelný pro všechny platformy. K tomu se vláda zavázala v programovém prohlášení a to také chceme splnit. Nejhorší věc, která by se mohla stát, by byla, že znovu překotně schválíme zákon, který v praxi nebude fungovat. Vládní návrh bude připraven zrychleně, ale bude také  obsahovat analýzu dopadů a projde připomínkami ministerstev a rukama expertů v Legislativní radě vlády,“ uvedl vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Zdroj: MMR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře